ZAVRŠEN BMNT MAKARANA 2019. Pobjednički pokal u rukama Hercegovine & hotela Park

Finalnom utakmicom između momčadi Hercegovina & hotel Park iz Širokog Brijega i Vile Bili iz Komarne okončan je deseti po redu Božićni malonogometni turnir Makarana 2019. godine čiji je nagradni fond iznosio 63 000 kuna. Na makarskom turniru nastupila su 22 sastava iz Dalmacije i susjedne Hercegovine, a po prvi put se igralo po futsal propozicijama.

Dan prepun malonogometnih uzbuđenja otvorili su mladi nogometaši rođeni 2010. i mlađi (U-10) koji su odigrali polufinalne utakmice i finale Mini Makarane. Potom je odigrana utakmica za treće mjesto između sastava SS Bagušić i CB Faraon, a Bagušići su uz dobru i atraktivnu igru upisali visoku pobjedu.

Vrhunac uzbuđenja bio je dvoboj za prvo mjesto ovogodišnjeg turnira u kojem su snage odmjerili prošlogodišnji pobjednici Makarane momčad Vile Bili i Hercegovina & hotel Park. Za Širokobriježane je nastupilo nekoliko futsal reprezentativaca Hrvatske (Čorluka, Gašpar) i Bosne i Hercegovine (Dujmović, Ivanković) i u takvom omjeru snaga branitelj naslova morao je potpisati poraz.

Finale:

Hercegovina & hotel Park   –  Vila Bili   4   : 1

Strijelci: 1:0 Čorluka (6.), 2:0 Mikulić (22.), 3:0 Gašpar (23.), 4:0 Banoža (29.), 4:1 Božinović (40.).

Hercegovina & hotel Park: Dujmović, Galić, Čavar, Vukoja, J. Ivanković, Mikulić, Gašpar, Čorluka, I. Ivanković, Banodža, Sesar.

Vila Bili: Medić, Stjepanović, Mihaljević, Bošković, Medak, Marković, Kolobarić, Pear, Gotovac, Božinović, Mijić, Jurić.

Najbolji igrač: Blago Gašpar.

Od samog početka finalne utakmice ovogodišnje Makarane sastav iz Širokog Brijega postavio se kao favorit i imao je nadmoć na terenu. Prvu veliku prigodu za njih nije uspio realizirati Gašpar u 4. minuti. Dvije minute potom Čorluka je zabio za početnu prednost svoje momčadi. Sredinom poluvremena Vila Bili je došla do daha, Boškovićev udarac u 11. minuti obranio je Dujmović. Božinovićeva bomba u 17. minuti završila je na gredi vratar Širokog Brijega. Već u drugoj minuti nastavka Mikulić je podebljao prednost svoje momčadi na 2:0. Kada je Gašpar iz brzog kontranapada u 23. poentirao za 3:0 bilo je izvjesno u kojem će smjeru utakmica ići. Brzonogi Banožda ostavio je prošlosezonske pobjednike bez bilo kakvi nade pogotkom u 29. minuti postavivši nedostižnih 4:0. Nakon pola sata igre Vila Bili je pokušala nešto promijeniti igrajući sa Božinovićem u ulozi igrača-vratara, no tek su u zadnjoj minuti postigli počasni pogodak. Sastavu Hercegovine & hotel Park tako je pripala titula i novčana nagrada u iznosu od 50 000 kuna, a iz njezinih redova dolazi najbolji igrač i vratar turnira. Vila Bili morala se na koncu zadovoljiti drugim mjestom i novčanom nagradom od 10 000 kuna.

Mario –Pavo Mikulić, kapetan Hercegovine & hotela Park: – Odigrali smo dobru utakmicu u finalu Makarane, bili smo bolji za vrijeme cijelog susreta i zasluženo pobijedili. Stalno dolazimo na makarski turnir i tu se osjećamo kao kod kuće. Za trijumf nam je trebalo pet pobjeda, a pet puta uzastopno dobro igrati nije baš lako. Na finale je došlo dosta naših navijača iz Hercegovine i na tome im zahvaljujem. Na kraju čestitam organizatorima na odlično organiziranom turniru.

SS Bagušić osvojio treće mjesto

SS Bagušić   – CB Faraon     6   :   2

Barišić (3), Penava (1), Mandurić (1), Lučić (1) / Tešija (1), Prgomet (1)

Posušaci su visokom pobjedom nad CB Faraonom osvojili utješnu nagradu. Sastav iz Kaštela nije imao nikakvih izgleda protiv razigranih Bagušića, a u njihovim redovima najbolji je bio trostruki strijelac Barišić. Usporedno igranje SS Bagušića na Kutiji šibica i Makarani vjerojatno ih je koštao ulaska u bar jedno finale. Nagrada od 3 000 kuna nije ono čemu su se nadali na ovogodišnjem turniru, a razloga za slavlje priredio im je njihov igrač koji je ponio titulu najboljeg strijelca turnira.

Utakmice su sudili Ivan Mujan i Miloslav Šimac iz Splita.

Pojedinačne nagrade

Najbolji igrač: Blago Gašpar (Hercegovina & hotel Park)

Najbolji strijelac: Tomislav Barišić (SS Bagušić)

Najbolji vratar: Adrijano Dujmović (Hercegovina & hotel Park)

Novčane nagrade te pehare i medalje kapetanima najuspješnijih momčadi uručio je dogradonačelnik Makarske Dražen Nemčić.

Kao i prethodnih godina i ove su organizatori Makarane nagradnom igrom razveselili gledatelje. U poluvremenu utakmica za treći i prvo mjesto izvučeni su dobitnici brojnih nagrada, a najsretniji je bio Jurica Vučković koji je dobio najvrjedniju nagradu-televizor. Donator ovog vrijednog poklona bio je Kingtrade, jedan od sponzora turnira.