NAJUSPJEŠNIJA OSTVARENJA MAKARSKIH SPORTAŠA U 2019. Anđela Stanić osvojila dvije brončane medalje na Svjetskom prvenstvu u kickboxingu

Nakon što je kalendarski završila 2019. izdvojili smo nekoliko sportskih događaja po kojima ćemo pamtiti proteklu godinu.

Anđela Stanić svakako je zaslužila biti na prvom mjestu po ostvarenim rezultatima u protekloj godini. Na Svjetskom prvenstvu u kickboxingu održanom u Bosni i Hercegovini te Turskoj osvojila je dvije brončane medalje, u Sarajevu je broncu osvojila u pointfightingu, a u Antalyu u light contactu. Osim što je vrhunska sportašica Anđela je također uspješna studentica pete godine programskog inženjerstva u Zagrebu. Kickboxingom se počela baviti od svoje desete godine u makarskom KBK “Mawashi”, a velika joj je želja osvojiti jednu od medalja na ovogodišnjem Europskom prvenstvu u Turskoj. Nadalje navodi kako bih željela da makarska ZŠUD ili Grad Makarska svojim vrhunskim sportašima osiguraju sportske stipendije kako bi im omogućili da se u potpunosti posveti treniranju i natjecanju. Kako je kickboxing postao olimpijski sport Anđelina najveća sportska želja je nastupiti na Olimpijskim igrama.

Jure Drlje na Svjetskom prvenstvu u Turskoj također je osvojio brončanu medalju u kategoriji light contactu. Jure je i do sada osvajao medalje na Svjetskim i Europskim prvenstvima te brojnim turnirima po svijetu, a pokazao je da škola i vrhunski sport uz brojna odricanja mogu zajedno.

MNK “Novo vrijeme Apfel” 2019. godinu pamtit će po dobrom, osim što su osvojili titulu malonogometnog prvaka Hrvatske ostvarili su zapažene rezultate i u Ligi prvaka. Makarani su u finalu doigravanja bili bolji od Vrgorca i po drugi put za redom postali prvaci, kao domaćini prve runde kvalifikacija za nastup u idućem krugu natjecanja osvojili su prvo mjesto. U Elitnoj rundi malonogometne Lige prvaka u ruskom Tyamenu osvojili su četiri boda i na najbolji način prezentirali hrvatski futsal.

Ivan Okmažić je na stazi u Crikvenici u utrci za Kup Hrvatske u kategoriji XCM bio najbolji u kategoriji kadeta. Stazu dugu 32 kilometra Ivan je odvozio za 1,27,26 i premoćno pobijedio konkurente. Nastupio je za reprezentaciju Hrvatske na europskom prvenstvu u biciklizmu za mlade, a HBS ga je proglasio za najboljeg cestovnog kadeta u 2019. godini.

Klara Andrijašević osvajačica je juniorskog i seniorskog atletskog kupa Hrvatske na 1500 metara. Nastupila je u dresu Hrvatske na seniorskom mitingu IAAF World chellenge seriji koja je na skali odmah iza Dijamantne lige te tako stala uz bok osvajačima olimpijskih i svjetskih odličja s nepunih osamnaest godina.

Helena Glavina osvojila je povijesnu medalju za VK “Biokovo” na Prvenstvu Hrvatske održanom na zagrebačkom Jarunu kada je u samcu-kadetkinja doveslala do srebra. I veslački četverac Biokova bio je u završnici prvenstva, ali se morao zadovoljiti četvrtim mjestom. Prošla godina bila je jedna od najuspješnija u povijesti makarskog skoro stogodišnjeg kluba, a osim natjecatelja nagrađen je i njihov trener Luka Srzić od strane VS Dalmacije.

Kadeti Zmaja plasmanom u polufinale kupa Hrvatske ostvarili su najveći uspjeh kluba u natjecanjima mlađih uzrasnih kategorija. Polufinale su na domaćem terenu igrali protiv prvoligaša Lokomotive, no protiv jednih od najboljih hrvatskih kadetskih sastava nisu uspjeli proći u finale. U prvenstvu Prve NL Središta Split osvojili su četvrto mjesto u konkurenciji Hajduka, Šibenika, Dugopolja, Solina, Zadra, a to najbolje pokazuje koliko je talentirana ova generacija Zmajevih igrača.