MAKARSKA MALONOGOMETNA LIGA Nezaustavljiva Gornja Vala, ni Zagora ne posustaje

Mali nogomet

Prva MNL Makarske, 10. kolo

Gornja Vala je pobjedom okončala prvi dio sezone, a uspješno je krenula i u nastavak prvenstva. U dvoboju s Malim Plamenom izborili su desetu pobjedu u nizu, u svakom poluvremenu postigli su po tri zgoditka i s tri nova boda najbližim pratiteljima pobjegli na velikih 9 bodova. All in Makarska se teže od očekivanog obračunao sa momčadi DPH Tučepi , a bodove im je donio dvostruki strijelac Baričević. Catenaccio je s tri pogotka Nikole Pašalića zasluženo savladao fenjeraša Downtown Brela, a najuzbudljiviji susret kola odigrale su momčadi Brela i Agrohortusa. Pogodcima Bekavca i Zelića Brela su prvo poluvrijeme riješili u svoju korist, u nastavku su na 2:2 poravnali Sikirica i Kovačić. Kad je izgledalo da pobjednika neće bitu Klarić je u 40. minuti zabio za konačnih 4:3. Amicis i DPH Torcida MR su podijelili bodove, a utakmicu su obilježili dva preokreta. Družijanić je doveo Torcidu u početno vodstvo, Lelas i Gojak donjeli su prednost Amicisu, pred kraj dvoboja Lendić je poentirao za 2:2.

Gornja Vala  -   Mali Plamen         6   :   2     (3 : 1)

Divić (2), Katić (1), Marković (1), Ž. Visković (1), Čančar (1) / Prgomet (1), Crnobori (1)

All in Makarska   -   DPH Tučepi     3   :   1     (2 : 0)

Baričević (2), Petrović (1) / Pehar (1)

Downtown Brela – Catenaccio       0   :   3     (0 : 2)

Pašalić (3)

Brela   -   Agrohortus                 4   :   3           (2 : 0)

Zelić (2), Bekavac (1), Klarić (1) / Sikirica (1), Kovačić (1), Bućan (1)

Amicis   -   DPH Torcida MR         2   :  2         (0 : 1)

Lelas (1), Gojak (1) / Družijanić (1), Lendić (1)

Poredak: Gornja Vala 30, All in Makarska 21, Catenaccio 21, Brela 19, Mali Plamen 17, Amicis 14, DPH Torcida Mr 7, Agrohortus 7, DPH Tučepi 4, Downtown Brela 4

Lista strijelaca:

14 – Ivan Mladinov

13 – Luka Bekavac

12 – Ante Sokol, Žarko Visković

Iduće kolo:

Brela – Downtown Brela, Catenaccio – All in Makarska, Gornja Vala – DPH Tučepi, Mali Plamen – Amicis, DPH Torcida MR – Agrohortus

Liga veterana

Nastavljeno je i prvenstvo veterana, a u tri utakmice postignuto je čak 25 pogodaka. Najviše puta mreže su se tresle na utakmici između Kavane Romana i Kingtradea (10:1), a najefikasniji je sa četiri postignuta pogotka bio igrač pobjedničke momčadi Mirko Vranješ. Zagora ni nakon ovog kola još nije izgubila niti jedan bod, a ovoga puta poraz je potpisao sastav iz Tučepi. Novaci u ligi Makarska Touristik slavili su protiv Veselka i sa tri nova boda probili se na drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Kavana Romana – Kingtrade           10   :   1       (4 : 0)

Vranješ (4), Zvizdić (3), Jović (1), Bagarić (1), Pivac (1) / Agić (1)

Zagora Era commerce – Tučepi U   5   :   2       (1 : 1)

Govorko (3), Bebić (1), Tolj (1) / Pejković 81), Karabatić (1)

Makarska Touristik   -   Veselko         5   :   2         (2 : 1)

Zukić (1), Matešan (1), Protrka (1), Dugandžić (1), Lalić (1) / Zelić (1), Staničić (1)

Zagora Era commerce   18, Makarska Touristik 12, Tučepi United 10, Kavana Romana 9, Kingtrade 6, Veselko 3, CB Monaco 2