KVALIFIKACIJE ZA SP U FUTSALU Hrvatska porazom od Rusije u dodatne kvalifikacije, početno izjednačenje donio Bajrušović

Hrvatska malonogometna reprezentacija nije se uspjela izravno plasirati na Svjetsko prvenstvo. U odlučujućem susretu mini vatreni su poraženi od Rusije rezultatom 3:4, čime su Rusi osigurali plasman na Svjetsko prvenstvo dok će Hrvatska svoj put tražiti kroz dodatne kvalifikacije. Svakako, hrvatske izglede za izravan plasman na SP omeo je i remi Azarbajdžana i Slovačke čime je Rusiji omogućeno da bilo kojom pobjedom dođe do prvog mjesta. Da su Azeri slavili onda bi im trebala pobjeda od barem dva pogotka razlike. Nakon početnog ispitivanja snaga Rusija je povela u 7. minuti, iz slobodnog udarca sa 6-7 metara Lima je sretno zabio za 0:1. U 16. minuti erupcija oduševljenja na prepunim tribinama dvorane Gradski vrt, Postružin je ubacio pred vrata Rusije, a Bajrušović glavom pospremio loptu u mrežu za 1:1. Nažalost, Rusi su uzvratili već u slijedećoj minuti, Eder Lima poentira za novu prednost svoje momčadi. Niti pola minute potom novi pogodak Rusije, Luka Suton nespretno pogađa vlastitu mrežu za 1:3. U zadnjoj minuti prvog poluvremena gledatelji su negodovali jer suci igranje rukom ruskog igrača u kaznenom prostoru nisu vidjeli. Hrvatska se u igru vraća u 33. minuti kada sjajnim pogotkom Matoševića koji s 12 metara pogađa za 2:3. Hrvatska od 36. minute prelazi na igru s Novakom u ulozi vratara-igrača, no izostala je kvalitetna završnica. Romulo je u 39. minuti bio precizan sa svoje polovice za 2:4. Hrvatska se još jednom vraća u igru pogotkom Matoševića u 40. minuti za 3:4. Nažalost, nije bilo vremena za još jedan pogodak koji bi nas odveo na SP u Litvi. Hrvatskoj ostaje nada da kroz baraž dođe na smotru najboljih futsal reprezentacija svijeta , gdje nas nije bilo punih dvadeset godina. SP će se igrati u rujnu u Litvi, a dodatne kvalifikacije za preostala dva mjesta u travnju ove godine.

Hrvatska   -   Rusija     3   :   4       (1 : 3)

Osijek. Dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 3300.

Suci: Allesandro Malfer i Nicola Manzione (oba Italija)

Strijelci: 0:1 Eder Lima (8.), 1:1 Bajrušović (16.), 1:2 Eder Lima (17.), 1:3 L. Suton (18.-AG), 2:3 Matošević (33.), 2:4 Romulo (39.), 3:4 Matošević (40.).

Najbolji igrač: Eder Lima (Rusija).

Hrvatska: Luketin, Matošević, Jurlina, Bajrušović, Jelovčić, Martinac, Perić, Novak, J. Suton, Postružin, Horvat, L. Suton, Primić.

Izbornik: Mato Stanković