PRIPREMNA UTAKMICA Urania vodila, Zmaj izjednačio

Zmaj – Urania     2   :   2       (0 : 2)

Makarska. Igralište na GSC-u. Gledatelja. 85.

Sudac: Marin Sokol (Makarska).

Strijelci: 0:1 Regvar (19.), 0:2 Sikira (31.), 1:2 Krištić (62. -KU), 2:2 Radić (78.).

Zmaj: Brkulj, Gojak, Serdarević, Božić, Šalinović, Lozina, Šarić, Rudelj, Šerer, Antunović, Vuksan (još su igrali: Jurić, Rakić, Klinac, Krištić, Radić, Bekavac, Mravičić, Roso).

Trener: Darko Dražić.

Urania: Šarić Hodžić, Martinčević, Vuletić, J. Tomas, Jurendić, Pear, Sikira, D. Tomas, Pejković, Regvar, Borovčanin (još su igrali: Radić, Barada, Krnić, Zelić, vulić, Hrastović, Mandušić).

Trener: Željko Mijač.

Zanimljivu utakmicu i dobar nogomet gledali smo u srazu susjeda Zmaja i Uranije. Za ovaj dio priprema, a kada se naporno radi na treninzima, možemo kazati da je makarski dvoboj ponudio dosta toga u čemu su malobrojni gledatelji mogli uživati. Vidjelo se dosta atraktivnih akcija, prilika, ali je bilo i dosta agresije s obje strane. Nisu se štedjeli niti domaći ni gosti, bilo je dosta čvrstih startova, uklizavanja, žestokih duela. Očito je i igračima Darka Dražića kao i Željka Mijača bilo stalo da budu pobjednici, no na kraju je završilo – neodlučno.

Gosti su se predstavili kao dobar suparnik kojima je pripalo prvo poluvrijeme. Nakon ubačaja sa desnog boka Jurendića novak u redovima Baškovođana Regvar savladao je Brkulja za 0:1. Nakon udarca iz kuta stoper gostiju Sikira u 31. minuti posprema loptu u vrata Zmaja za podebljanje prednosti gostiju. U nastavku su dobru igru domaći okrunili sa dva pogotka, dok su gosti bili daleko lošiji nego u prvoj dionici igre. Nakon sata igre vratar Uranije Alen Šarić Hodžić u svom je kaznenom prostoru prekršajem je zaustavio Vuksana, najbolji strijelac Zmaja Krištić bio je precizan s 11 metara. Nedugo potom u dobroj prigodi našao se Gojak, njegov udarac odličnom obranom zaustavio je Šarić Hodžić. Konačnih 2:2 uradak je Karla Radića koji je snažnim i preciznim udarcem sa ruba kaznenog prostora zakucao loptu u vrata Baškovođana. Oba trenera priliku igrati dali su svim raspoloživim igračima, a konačan rezultat preslika je viđenog na terenu.