ODBOJKA Velika pobjeda Makarki protiv Trogiranki

Makarska   -   Trogir       3 : 0     (26:24, 25:21, 25:13)

Suci: Marin Sladić (Split) i Ivan Jukić (Kaštela).

Makarska: Staničić, Grmoja, Bušelić, Bokšić, Jović, Boras, Vujčić, Čović, Čobrnić, Vitlić, Protrka.

Trener: Danijela Vujčić.

Trogir: Antić, Jurica, Maleš, Karanušić, Matić, Baturina, Boban, Gašpić, Mirat, Baturina.

Trener. Pavle Milovanović

Veliku pobjedu izborile su igračice Danijele Vujčić koje su u 14. kolu 1B odbojkaške lige savladale visoko plasiranu ekipu Trogira. Nakon više uzastopnih neuspjeha Makarke su odigrale odličnu utakmicu i s maksimalnih 3:0 slavile nakon dugog negativnog niza, a prava neugoda snašla je gostujuću ekipu kojoj je prije ovog susreta važila za velikog favorita. Velikom borbenošću, dobrim servisom, prijemom te udarcima na mreži donIjelo je veliko samopouzdanje domaćim odbojkašicama. Prvi set igralo se poen za poen, a neizvjesnost je dosegla vrhunac kod rezultata 24:23 za domaću ekipu. Trogiranke su poravnale na 24:24 pa se morao igrati produžetak da bi se dobio pobjednik. Sa dva uzastopno osvojena poena set je otišao na stranu domaćih koje su stekle veliku psihičku prednosT u nastavku meča. U drugom su Makarke nastavile sa dobrom igrom, a Iva Vujčić i Lea Boras bile su nerješiva enigma za gostujući sastav. U trećem setu Trogiranke kao da nisu ni izašle na teren, pomirene sa porazom djelovale su potpuno izgubljeno i ničime nisu opravdale visok plasman na prvenstvenoj ljestvici. Ukoliko u nastavku prvenstva odbojkašice Makarske nastave ovako dobro igrati i pobjeđivati plasman u sredinu tablice čini se sasvim izvjesnim.

Marina Kaštela II – Zadar II 2 : 3, Sinj – Split II 3 : 0, Makarska – Trogir 3 : 0, Kaštela II – Brda II 1 : 3, Šibenik 91 – Split VT 3 : 2

Sinj 38, Kaštela II 27, Trogir 25, Kaštel Lukšić 25, Zadar II 20, Split II 18, Brda II 17, Šibenik 91 13, Split VT 13, Makarska 10, Kaštela II 1

Iduće kolo: Split II – Makarska