Novo vrijeme Apfel   -   Uspinjača Gimka         4   :   4     (1 : 1)

Makarska. Dvorana na GSC-u.

Gledatelja: 600.

Suci: Marijan Šimatović i Mario Lulić (oba Gospić).

Strijelci: 1:0 Osredkar (12.), 1:1 Matković (17.), 2:1 Horvath (28.), 2:2 Gudasić (28.), 3:2 Fideršek (34.), 3:3 Mataja (34.), 3:4 Mataja (39.), 4:4 Fideršek (40.).

Novo vrijeme Apfel: Bašković, Osredkar, Bajrušović, Kazazić, Musinov, Vuković, Da Silva Anderson, Lucas, Pašalić, Sokol, Fideršek, Horvath, Babić, Herceg. Trener: Teo Strunje.

Uspinjača Gimka: Piplica, Uremović, Matković, Mataja, Lucas, Gudaslić, Ciglar, Jelovčić, Vuković. Trener: Korab Morina.

Igrač utakmice: David Mataja (Uspinjača Gimka).

U prvom susretu 14. kola 1. HMNL Novo vrijeme Apfel i Uspinjača Gimka podijelili su bodove odigravši 4 : 4, Teo Strunje nije tako uspio ostvariti pobjedu u povratničkom susretu na klupi Makarana. Oslabljeni gosti kojima su nedostajala udarni igrači (Koturović, Postružin, Tot i Andrijašević) pružili su dobru igru i malo je nedostajalo da iz Makarske odnesu sva tri boda. Igrači Koraba Morine agresivnom igrom otvorili su utakmicu, a to je iznenadilo domaće kojima je nedostajalo ideje i povezanosti. Uspinjača je prvu izglednu priliku imala u 4. minuti kada je nezgodan udarac Uremovića obranio Herceg. Vratar domaćih istakao se i u 11. minuti kada sjajnom obranom zaustavio udarac Gudaslića sa 6-7 metara. Uzvratio je Kazazić, no njegov šut otišao je iznad same grede Piplice. Novo vrijeme Apfel u je 12. minuti došlo do prednosti, Bajrušović je loptu iz auta dodao Osredkaru koji ju snažnim i preciznim udarcem zakucava u mrežu nemoćnog Piplice. Dobra igra gostiju donjela im je poravnanje rezultata u 17. minuti, Matković je nakon ubačaja Mataje naciljao mrežu Hercega za 1:1. Musinov je minutu potom mogao domaće dovesti u novo vodstvo, ali je Piplica obranio njegov pokušaj. U nastavku prvo prijete domaći preko Osredkara čiji udarac nogom brani vratar Zagrebčana. Razdoblje nadmoći donjelo je domaćinima novu prednost kada je Horvath sa desetak metara iznenadio Piplicu i poentirao za 2:1. Uspinjača se po drugi put vraća u igru u 31. minuti, u brzom kontranapadu Matković poslužuje Gudasića koji pogađa za 2:2. Novo uzbuđenje događa se u 34. minuti, solo prodor Fideršek završava preciznim udarcem sa vrha kaznenog prostora za 3:2. U istoj minuti domaći Lucas gubi loptu , Mataja to koristi i kroz noge Hercega pogađa za treće poravnanje. Od 38. minute trener Strunje preuzima maksimalan rizik igrajući sa Musinovim u ulozi vratara-igrača, Fideršek gubi loptu u napadu, a Mataja ispred svojih vrata pogađa domaća za veliki preokret. Domaći su se spasili poraza kada je u zadnjoj minuti lijepo odigranu kombinacio okončao Fideršek za konačnih 4:4. Neodlučnim ishodom zadovoljniji ipak mogu biti gosti koji su ugodno iznenadili osvojivši vrijedan bod koji će im itekako dobro doći za bijeg sa začelja tablice.

Korab Morina, trener Uspinjače: -Prezadovoljan sam igrom koju smo pokazali u gradu podno Biokova. Iako u nekompletnom sastavu uspjeli smo iznenaditi vodeću momčad prvenstva i glavnog favorita za osvajanje prvog mjesta. Znao sam da se samo agresivnom igrom možemo nositi sa domaćinima što nam je i uspjelo, moj dojam je da smo na kraju mogli osvojiti sva tri boda i prirediti veliku senzaciju.