PRVI VIRTUALNI MAKARSKA KUP – Osijek pobjednik

Završio je ekskluzivni 1. VIRTUALNI Makarska kup 2020. godine. Na turniru se okupilo 108 europskih klubova iz 11 zemalja (Hrvatske, Italije, Švedske, Češke, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Rumunjske, Kosova, Crne Gore, Srbije, Makedonije), a pratilo ga je preko 2 milijuna gledatelja. Bila je ovo rekordna posjećenost od kada HNK Zmaj organizira ovaj turnir mladih nogometaša. Naravno, sve ovo događalo se u prividnoj stvarnosti, tj. društvenim mrežama Facebook.Tako je prvi ovako organiziran turnir izazvao veliku pozornost, a na njemu je odigrano 116 utakmica kombinirano liga i kup sistemu.

O prvom ovako odigranom turniru u Europi svoje viđenje iznio nam je voditelj Škole nogometa Zmaja Darko Vlatković: – Ovo je bio odlično realiziran projekt od strane našeg direktora Makarska kup i Malog Zmaja Petra Talajića, koji je osmislio računalni način održavanja turnira, odnosno „igranje“ utakmica. Tijek svih virtualnih utakmica, od pretkola do finala popraćen je izvrsnim izvještajima pa se pomislilo kako se stvarno igra turnir. Iako je računalo „igralo“ sve utakmice, kada pogledamo konačni poredak, može se kazati kako bi ovakav poredak bio realan u stvarnim utakmicama Makarska kupa 2020. Domaći Zmaj je svoj put završio u 1/4 finalu, dok Osijeku sve čestitke idu za osvojeno prvo mjesto, druga je Slavija iz Prage, treće Sarajevo, a splitski Hajduk četvrti. Čestitke idu svim učesnicima ovog povijesnog, ali ipak se nadamo i jedino ovako organiziranog Makarska kupa. Pokazali smo kako je moguće u organizaciji našeg kluba imati ovakav način promocije nogometa i sporta u cijelosti, ali ipak s nestrpljenjem očekujemo povratak na zelene terene najpopularnijeg sporta-nogometa, igranje utakmica te naravno održavanje stvarnog turnira ove jeseni, 12 po redu „Malog Zmaja“ 2020. godine – kazao je Vlatković.