Galeb MR – Jug AO         4   :   23     (1:7, 2:7, 0:3, 1:6)

Suci: Kuzmanić i Sivčević. Opunomoćenik: Prvan (svi Split)

Galeb MR: M. Podrug, Kaleb, Stojanac, A. Kuzmanić 1, Žilić, Vukić 1, Sumić, Marinović, Rašić, Šarić, Glibo, Popović 2, Topić, Kapović.

Trener: Milovan Čović.

Jug AO: Popović, Macan 1, Fatović 2, Ljepava 2, Kržić 1, Garcia 2, Lozina 3, Merkulov 3, Papanastasiou, Žuvela 3, Benić, Obradović 3, Jarak, Tomasović 3.

Trener: Vjekoslav Kobeščak.

Peterci: Galeb MR – , Jug AO 1-2

Nakon tromjesečne stanke zbog pandemije koronavirusa vaterpolo se vratio u bazene četvrtfinalnim utakmicama prvenstva Hrvatske. Vaterpolisti Galeb MR obje svoje utakmice odigrat će u Dubrovniku protiv višestrukih prvaka Hrvatske i Europe – Juga. U prvoj u kojoj su bili „domaćini“ doživjeli su visok poraz, a i da nisu imali toliko problema vezanih uz treninge teško bi bilo očekivati povoljniji ishod. Macan je prvi zatresao mrežu Podruga kada je njegova momčad imala igrača više, a već u 5. minuti bilo je 4:0. Podrug je uspio obraniti peterac Fatoviću, a Makarani su prvi pogodak postigli u 6. minuti preko Popovića. I u drugoj četvrtini nastavila se nadmoć „gospara“, jug je tri minute i 26 sekundi prije odlaska na odmor zabio svoj deseti pogodak. U nastavku ista slika u Gružu, a u trećoj četvrtini igrači Milovana Čovića nisu uspjeli zatresti mrežu Jarka. Jugaši su na kraju slavili sa čak 19 pogodaka razlike, i praktički i prije druge utakmice osigurali plasman u polufinale Prvenstva Hrvatske. Pobjednik ovog para igrat će u polufinalu sa uspješnijim iz dvoboja Solarisa i Mornar, a izvjesno je da će to biti Šibenčani koji su u prvoj utakmici na svojem bazenu slavili u srijedu s 14:5.