NOVO VRIJEME APFEL S prvog mjesta u doigravanje

Prva HMNL, 18. kolo

Novo vrijeme Apfel   -   Split       8   :   0     (3 : 0)

Makarska. Dvorana na GSC-u.

Gledatelja: -

Strijelci: 1:0 Bajrušović (6.), 2:0 Babić (8.), 3:0 Vuković (14.), 4:0 Lucas (26.), 5:0 Osredkar (27.), 6:0 Pulinho (27.), 7:0 Lucas (33.), 8:0 Lasić (40.).

Crveni karton: Mate Vuković (Novo vrijeme Apfel), 27.

Najbolji igrač: Duje Bajrušović.

Novo vrijeme Apfel: Bašković, Vuković, Pulinho, Lucas, Osredkar, Musinov, Babić, Bajrušović, Pašalić, Sokol, Lasić, Horvath, Herceg. Trener: Teo Strunje.

Split: Pavlović, Kosor, Vladović, Sučić, Zeljković, Bogdanović, Hrstić, Marinović, Bundavica, Kirevski, Marić, Tešija, Radić, Čizmić. Trener: Branko Laura.

Očekivano, lako i uvjerljivo je Novo vrijemeApfel slavilo protiv fenjeraša Splita. Makarani će sa prvog mjesta krenuti u doigravanje za ovosezonskog prvaka Hrvatske. Početak utakmice protekao je u otvorenoj igri jednih i drugih, ali bez izglednijih prigoda. Domaći su u početnu prednost došli u 6. minuti, solo akciju Bajrušević je završio preciznim udarcem za 1:0. Minutu potom u prigodi su Splićani, no udarac Kirevskog nije bio precizan. Momčad Tea Strunje podebljala je prednost u 8. minuti, na dodavanje Bajrušovića Babić iz blizine zabija za 2:0. Osredkar se u 11. minuti našao u idealnoj prilici, ali ni on nije bio precizan. Gosti su opasnije zaprijetili u 12. minuti, iz slobodnog udarca sa 7 metara pucao je Marić, a Bašković je sjajnom obranom sačuvao svoju mrežu netaknutom. Kapetan domaćih Mate Vuković koristi grešku obrane Splita i poentira za 3:0. Novo vrijeme je u 15. minuti napravilo šesti prekršaj, iz akumulacije je pokušao Marinović, a Bašković nogom brani njegov udarac. Od 17. minute Split igra s Marićem u ulozi igrača-vratara, a Marinović iznuđuje novi prekršaj domaćih. Iz kaznenog udarca sa 10 metara Radić pogađa vratnicu domaćih. Ni iz treće akumulacije Split ne uspijeva poentirati, Radićev udarac zaustavio je nesavladivi Bašković. U nastavku prva prigoda za Babića, a obranom se iskazao vratar gostiju Pavlović. Lucas u 26. minuti vara Tešiju i Pavlovića i s loptom se gotovo ušetao u vrata Splita. Osredkar u 27. minuti kažnjava igru gostiju s letećim vratarem i preciznim udarcem postavlja visokih 5:0. Suci su u 27. minuti isključili Vukovića radi druge opomene, ni igrač više nije pomogao gostima da postignu počasni pogodak. Pulinho u istoj minuti povećava na 6:0, nakon toga trener Strunje dao je priliku igrati onima sa manjom minutažom (Sokol, Pašalić, Horvath, Lasić). Sokol je u 33. minuti bio dodavač, a Lucas po drugi put strijelac za 7:0. Mladi Gabrijel Lasić postigao je svoj prvi pogodak za Novo vrijeme u zadnjoj minuti utakmice, Sokol je ponovo bio asistent a Lasić strijelac za konačnih 8:0. Kod domaćih pohvale zaslužuju Bajrušović, Osredkar, Lucas te sjajni vratar Bašković. Nakon prvog dijela prvenstva slijedi doigravanje koje će se igrati po kup sustavu, igra se na jednu dobivenu utakmicu, a na njoj će bolje plasirani klub biti domaćin.

Teo Strunje: – Ovo je za nas bila jako bitna utakmica, pobjedom smo preuzeli vrh ljestvice i podignuli samopouzdanje uoči doigravanja. Rezultat utakmice govori sve o našoj igri, kako vrijeme bude odmicalo mi ćemo igrati sve bolje i bolje. Ne bježimo od uloge favorita u borbi za naslov, treći put za redom osvojiti titulu bio bi sjajan osjećaj. Žao mi je što je Split ispao iz lige, oni imaju mladu momčad i vjerujem da će se brzo vratiti u 1. ligu.

Branko Laura: – Sezona je za nas bila turbulentna, stalno nam je malo falilo da postignemo dobar rezultat. Mi smo u predzadnjem kolu protiv Futsal Dinama prokockali opstanak, vodili smo do pred kraj s 2:1 i onda neočekivano pali. U Makarsku nismo ni došli pobijediti, domaći su puno kvalitetniji sastav da bi se protiv njih vadili. Jako sam tužan i razočaran što napuštamo prvoligaško društvo, ovo će biti dobra lekcija svima u klubu jer bolje u ovom trenutku nismo ni zaslužili.