MEMORIJALNI 25. MALONOGOMETNI TURNIR KOBAC – Pobjednički pehar prvi put u rukama Brela

Malonogometni turnir Kobac koji se već 25 godina igra u spomen na junake Domovinskog rata Tomislava Skočibušića, Borisa Bandića, Stipu Ursića i Markicu Rosu završen je pobjedom momčadi Brela koji su u finalu bili bolji od domaćeg Catenaccia. Memorijalno-revijalnu utakmicu odigrali su Makarska rivijera i Rašćane, u reviji pogodaka na kraju su slavili igrači Rašćana. Finalna utakmica između Catenaccia i Brela protekla je u kvalitetnoj i do kraja neizvjesnoj igri. Sredinom prvog poluvremena Brela su došla do prednosti, na dodavanje L. Bekavca Zelić je zabio za 1:0. Catenaccio je imao nekoliko izglednih prigoda za poravnanje rezultata, no sjajni Nikola Radić na vratima Brela bio je nesavladiv. Unatoč brojnim prigodama jednih i drugih rezultat se nije mijenjao do 38. minute kada je Marin Staničić igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a suci su dosudili kazneni udarac za Catenaccio i njemu pokazali crveni karton. Šalinović je snažnim i preciznim udarcem loptu pospremio u mrežu Brela za 1:1. U zadnjoj minuti dvoboja Šerer je spretno i sretno ubacio loptu u mrežu Rose za 2:1 i veliko slavlje sastava iz Brela koji su se po prvi put upisali među pobjednike Kobca.

Nakon završetka finalne utakmice stručni žiri za najboljeg vratara izabrao je Nikolu Radića (Brela), najbolji strijelac turnira sa 5 postignutih pogodaka bio je Zvonimir Teklić (Kopings) dok je za najboljeg igrača proglašen Nikola Bekavac (Brela)

Nagrade i priznanja nagrađenima uručili su predsjednik i član udruge Kobac Robert Brzica i Hrvoje Bagarić te Karlo Ursić, sin poginulog Stipe Ursića.

Sve utakmice odigrane su na terenu sa umjetnom travom na Gradskom sportskom centru Makarska, a sudili su ih Petar Gabrilo, Damir Silić i Mario Jadrijević.