PRVA HMNL PLAY-OFF Novo vrijeme Apfel u polufinalu doigravanja

Novo vrijeme Apfel – Alumnus Sesvete 3 : 0 (0 : 0)
Makarska. Dvorana na GSC. Gledatelja: –
Suci: Nikola Jelić (Varaždin) i Krešimir Grgurević (Sibinj).Treći sudac: Mario Vecko (Koprivnica).
Delegat: Ivan Juras (Solin).
Strijelci: 1:0 Lucas (25), 2:0 Musinov (26), 3:0 Pulinho (32).
Novo vrijeme Apfel: Bašković, Lasić, Lucas, Pulinho, Pašalić, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Musinov, Horvath, Babić, J. Herceg, K. Herceg.

Trener: Teo Strunje.

Alumnus: Jamičić, Drulen, Pajalić, Perković, Davidović, Matan, Markić, Ukalović, Rajh, Pezelj, Ledinščak, Modrušin.

Trener: Jakov Ungarov.
Najbolji igrač: De Santana brito vinicius Lucas (Novo vrijeme Apfel).
Novo vrijeme Apfel je opravdalo ulogu favorita i pobjedom nad Alumnusom izborilo plasman u polufinale doigravanja. Momčad Tea Strunje tako je došla korak bliže obrani naslova kojeg su osvojili dvaput za redom. Početak utakmice protekao je u izjednačenoj igri, a jedni i drugi imali su već u 1. minuti po jednu dobru prigodu. Tek u 9. minuti domaći su imali prvu veliku prigodu, Lucas je prošao po lijevoj strani i dodao za Pulinha koji ne uspjeva sa 3-4 metra ugurati loptu u mrežu Jamičića. U idućoj minuti Matan časti domaće kada ne uspjeva poentirati iz neposrene blizine. Alumnus ponovo prijeti u 15. minuti kada je Pezelj izašao sam ispred Baškovića, no pucao je iznad njegovih vrata. Lucas je uzvratio u 18. minuti, njegov udarac uspio je obraniti vratar gostiju Jamičić. U prvom poluvremenu mreže se nisu tresle, a nastavak je u potpunosti pripao igračima domaćih. Pulinho je prošao po desnom boku u 22. minuti i poslužio Babića koji sa 6-7 metara puca uz desnu vratnicu Jamičića. Dvije minute potom iskazao se Bašković kada je obranio snažan udarac Perkovića. Novo vrijeme Apfel u 25. minuti dolazi do početne prednosti, Osredkar je oduzeo loptu Perkoviću i dodao Lucasu koji nije bilo teško pogoditi za1:0. Bajrušović je u 26. minuti izveo korner i dao povratnu loptu Musinovu koji snažnim i preciznim udarcem zabija za 2:0. Musinov se mogao po drugi put upisati u strijelce u 29. minuti, ali je umjesto mreže pogodio vratnicu Alumnusa. Brazilska veza donjela je Makaranima vodstvo od 3:0 u 32. minuti kada je Lucas iz igre izbacio Ledinščaka i vratara Jamičića te dodao za Pulinha kojem nije bilo teško sa 3-4 metra pospremiti loptu u praznu mrežu gostiju. Trener gostiju Jakov Ungarov od tada je igrao sa Matanom u ulozi vratara igrača, a on je obranivši udarac Lucasa u 35. minuti pokazao i da je dobar vratar. Gosti su mogli u 39. minuti do počasnog pogotka, ali Bašković je sjajnom obranom zaustavio udarac Perkovića.

Za Alumnus je ovim porazom sezona gotova, a plasmanom u doigravanje ostvarili su svoje ciljeve. Za Novo vrijeme Apfel ostaje za vidjeti mogu li prijeći i slijedeće dvije prepreke kako bi treći put u nizu postali futsal prvaci Hrvatske.  Prva na tom putu im je dubrovački Square koji je nakon produžetaka uspio savladati Crnicu.