PRVENSTVO HRVATSKE U VATERPOLU Galeb MR poražen u prvoj utakmici za 7. mjesto

PRVENSTVO HRVATSKE U VATERPOLU  Galeb MR poražen u prvoj utakmici za 7. mjesto
Galeb MR  -  POŠK      12   :   13     (3:4, 2:5, 3:3, 3:1)

Suci: Banovac i Kuzmanić. Opunomoćenik: Rebić (svi Split).

Galeb MR: Podrug, Kaleb 4, Kuzmanić 1, Žilić, Vukić 1, Marinović 5, Rašić, Šarić, Glibo, Popović 1, Topić, Miočević.

POŠK: Jurić, Radan 1, Divković 1, Vujičić, Prižmić 1, Gadže 2, Penava 4, Milas, Žurić 1, Knežević 2, Sunara, Buzov 1.

Trener: Mirsad Zajmović.

Peterci: Galeb MR: 3/4, POŠK 4/4

Realizacija igrača više: Galeb MR: 2 – 9, POŠK  3 – 8

Uzvratna utakmica za 7. mjesto prvenstva Hrvatske u vaterpolu čini se još uvijek otvorenom. Momčad POŠK-a slavila je minimalnim rezultatom protiv Galeb MR, ali budu li Makarani u ponedjeljak 20. srpnja „stisnuli“ još malo jače, ako naravno mogu, moglo bi biti dosta neizvjesno. Galeb MR su u Split gdje su službeno domaćini došao sa dvanaest igrača, onda su još zarana ostali bez Glibe u drugoj četvrtini, tako da su sa manjkom igrača u rotaciji izborili sasvim korektan rezultat. Štoviše, u zadnjim su trenucima igrači Galeba ostali i bez Marinovića koji je bio isključen s pravom zamjene. Nakon dvije prve četvrtine igrači POŠK-a imali su prednost od 9:5, i kada je izgledalo da je pobjednik poznat „trgnuo“ se Galeb. A onda se dogodio potpuni pad POŠK-a, te su borbeni i srčani „domaćini“ umalo dostigli prednost gostiju. Nešto što nisu uspjeli ostvariti u prvoj utakmici igrači Milovana Čovića imat će priliku u drugoj, i na taj način osvojiti 7. mjesto.