GALEB MR – Pobijedili POŠK i osvojili 7. mjesto

Vaterpolo prvenstvo Hrvatske za seniore, 2. utakmica za 7. mjesto

Galeb MR   -   POŠK     13   :   8     (5:2, 2:4, 3:1, 3:1)

Galeb MR: Podrug, Kaleb 2, Stojanac, Kuzmanić, Ledić, Žilić, Marinović 3, Rašić, Šarić 2, Glibo 1, Popović 3, Topić, Miočević.

POŠK: Buzov, Radan 1, Jakaša, Divković 3, Vujčić, Prižmić, Gadža 3, Penava, Milas, Žurić, Knežević.

Trener: Mirsad Zajmović.

Peterci: Galeb MR 1/1, POŠK 2/2

Realizacija igrača više: Galeb MR 6/2, POŠK 0/2

Vaterpolisti Galeba u drugoj utakmici za sedmo mjesto Prvenstva Hrvatske savladali su u Splitu domaći POŠK rezultatom 13:8, kako su u prvoj poraženi rezultatom 12:13, a zahvaljujući ukupno boljoj gol razlici (25:21) na koncu su osvojili očekivano 7. mjesto. Nakon prvih osam minuta se činilo da će to biti lagan posao za Makarane, Podrug je bio siguran na vratima dok su napadači bili efikasni. U drugoj četvrtini preokret, POŠK se trgnuo i uhvatio daha te skoro dostigao prednost Galeba. U nastavku potpuna nadmoć „domaćina“, koji je odlično igrali obranu potpuno otupio napad igrača Mirsada Zajmovića, a napadači su šest puta tresli mrežu Splićana. Podrug je s 14 obrana dovodio do očaja protivničke igrače, Mihovil Marinović (3/3) i Josip Šarić (2/2) te Boris Popović (3/4) bili su nezaustavljivi za obranu POŠK-a. Podatak da se najbolji igrač i strijelac „gostiju“ Jerko Penava nije ni jednom upisao u strijelce najbolji je pokazatelj sjajne igre Galeba. Ovom utakmicom završena je natjecateljska sezona 2019. /2020., a makarski vaterpolisti pamtit će je kao jednu od najuspješnijih u povijesti kluba.