KUP NS ŽSD, 1/8 FINALA – Dugopolje eliminiralo Zmaja

Zmaj   -   Dugopolje     1   :   2       (0 : 0)

Strijelci: 1:0 Balić (AG -50.), 1:1 Čorić (52.), 1:2 Rodić (70.)

Zmaj: Brkulj, Mravičić (od 46. Serdarević), Lozina, Gojak (od 78. Božić), Erjauc (od 89. Antunović), Rudelj (od 57. Radić), Pavlinović, Šalinović, Damir Rašić, Vuzksan (od 89. Gilić), Danijel Rašić.

Trener: Stipe Matešan.

Dugopolje: Silić, Rodić, Čerina, Markota (od 46. Čorić), Kurtović, J. Bašić (od 53. M. Bašić), Balić (od 75. Bosančić), Mar. Bašić, Jukić, Dadić, Karabatić (od 78. Džaja).

Trener: Jure Srzić.

Najbolji igrač: Ivan Rodić (Dugopolje).

Kvalitetnu i do kraja neizvjesnu utakmicu osminefinala kupa NS ŽSD odigrali su u Makarskoj domaći trećeligaš Zmaj i drugoligaš Dugopolje, a nakon zadnjeg zvižduka suca Pavića radovali su se gosti. Na klupi Zmaja trenerski debi imao je Stipe Matešan, a Makaranin Jure Srzić po prvi put je kao trener vodio Dugopolje. Već u prvoj minuti domaći su mogli do vodstva, no udarac Pavlinovića obranio je Silić. Potom su gosti imali nadmoć na terenu, ali ne i izgledne prigoda za golove. U nastavku je susret bio zanimljivije, a Zmaj je do prednosti došao u 50. minuti kada je Balić zatresao vlastitu mrežu. Vodstvo domaćih nije dugo trajalo, Srzićev džoker sa klupe Čorić dvije minute nakon toga zabio je za 1:1. Dugopolje je bili u dobroj prigodi za vodstvo u 63., ali je udarac Jukića zaustavila vratnica domaćih. Potpuni preokret dogodio se u 70. minuti, odbijenu loptu pred vratima Brkulj prihvaća Rodić i sa 7-8 metara ju posprema u praznu mrežu domaćih. Zadnjih petnaestak minuta Zmaj je sve karte bacio u napad kako bi došao do izjednačenja, ponajviše zahvaljujući sigurnom Siliću gosti su uspjeli sačuvati prednost i tako izborili plasman u iduće kolo kupa. U Zmaju ne bi trebali imati razloga za nezadovoljstvo, pored toga što su odigrali dobru utakmicu promovirali su i svoje igrače iz Škole nogometa (Mravičića, Rudelja, Serdarevića, Antunovića, Gilića) koji bi u nastupajućem prvenstvu trebali imati važnu ulogu u prvoj momčadi „crvenih“.