PRIJATELJSKA UTAKMICA – Neretvanac bolji od Zmaja

Zmaj   -   Neretvanac     1 : 2     (0 : 2)

Uzbudljivu i neizvjesnu prijateljsku utakmicu odigrali su u Makarskoj domaći Zmaj i Neretvanac iz Opuzena, a pobjeda je pripala gostima. Prva dionica igre protekla je svjetlijem izdanju Opuzenaca koji su bolju igru okrunili sa dva pogotka u mreži Jurića. Pavlinović se u 13. minuti našao u dobroj prigodi, no njegov udarac otišao je iznad grede vratara Šutala. Neretvanac je do početne prednosti došao u 23. minuti, nakon što je udarac Dadića zaustavila vratnica do odbijene lopte došao je Lukić i sa 7-8 metara ugurao je u mrežu Jurića za 0:1. Nakon pola sata igre gosti su podebljali vodstvo, Marušić je izbjegao zaleđe i izbio sam ispred Jurića kojeg je savladao preciznim udarcem za 0:2. Zmaj je u 38. minuti mogao do pogotka, nakon udarca iz kuta Lozina je glavom umjesto mreže zatresao gredu gostiju. U nastavku su treneri Matešan i Proleta priliku igrati dali svim raspoloživim igračima, a nju su bolje iskoristili igrači domaćih. Novak u redovima Zmaja Pavlinović smanjio je prednost gostiju kada je u 60. minuti zabio za 1:2. Makarani su mogli do poravnanja u 82. minuti, snažan udarac Gilića sjajnom obranom zaustavio je vratar gostiju Dropuljić. Do kraja su igrači domaćih pokušavali doći do drugog pogotka, ali iz nekoliko izglednih prigoda nisu uspjeli ugurati loptu u mrežu sigurnog Dropuljića.