NOGOMETNA TABLICA – Jadran LP i dalje vodeći, Zmaj peti

3. HNL- Jug, 5. kolo

Iako je na domaćem terenu u Pločama Jadran LP osvojio samo bod i dalje je vodeća momčad na tablici 3. HNL-Jug nakon pet odigranih kola. Pločani su pomalo neočekivano izgubili dva boda protiv novaka u ligi Hrvatskog viteza iz Posedarja, i tako su prekinuli niz od četiri pobjede za redom. Makarski Zmaj je nakon borbenog i do kraja neizvjesnog susreta došao do vrijednih bodova. Oba pogotka za Makarane postigli su igrači s klupe (Damir Rašić, Tomaš), a tri nova boda donijela su Zmaju peto mjesto na ljestvici. Biograđani se nisu lako predali na GSC Makarska, iako im je najbolji igrač Vodopija u finišu imao dvije prigode rezultat se na kraju nije mijenjao. Uskok je zasluženo slavio na gostovanju kod Hrvaca, a domaće su nadigrali u svim segmentima nogometne igre. Zagora iz Metkovića u Unešić ide pjevajući, a na početku dvoboja nije izgledalo da će biti tako. Neretva je vodila u prvom poluvremenu s 1:0, u nastavku je razigrani Luetić preokrenuo rezultat u korist svoje momčadi. OSK je u Otoku došao do prve ovosezonske pobjede, a čitavu utakmicu imali su nadmoć nad Korčulanima. Kamen je na pogon Branimira Kujundžića savladao Slogu iz Mravinaca, a po jedan pogodak postigli su u prvom i drugom poluvremenu. Split se nakon početnih neuspjeha vraća na pobjedničke staze, s minimalnih 1:0 slavili su u Parku mladeži protiv Vodica. Županijski derbi u Opuzenu odigrali su Neretvanac i GOŠK Dubrovnik 1919, tek u sudačkoj nadoknadi Lukić je poentirao za slavlje domaćih.

Jadran LP  -  Hrvatski vitez  1  :  1,  Zmaj M  -  Primorac B  2  :  1, Hrvace  — Uskok  0 : 2,  OSK  -  Zmaj B  4  :  1,  Split  -  Vodice  1  :  0,  Kamen  -  Sloga  2  :  0,  Neretvanac  -  GOŠK Dubrovnik 1919  2  -  1,  Neretva  -  Zagora  1  -  4.  Urania je bila slobodna.

Jadran LP  10,  Zagora  10,  USKOK  9,  Zmaj B  7,  GOŠK Dubrovnik 1919  7,  Zmaj M  7, Split  7,  OSK  6,  Hrvace  6,  Kamen  6,  Neretvanac  6,  Hrvatski vitez  5,  Primorac  4,  Sloga  1,  Vodice  1,  Neretva  0,  Urania  0.