HRVATSKI KOŠARKAŠKI KUP ‘KREŠIMIR ĆOSIĆ’, 1. KOLO – Jazine lako kroz Makarsku

Amfora   -   Jazine       53   :   87     (16:24, 14:17, 15:18, 8:28)

Makarska. Dvorana na GSC. Bez gledatelja.

Suci: Jurčević, Pribisalić i Hajduk (Split).

Amfora: Klepo, Božek 8, Vekić, Tritela, Batistić 3, Radalj, Perić 25, Saračević, Šimić 1, Pribisalić 2, Selak 2, Han 12.

Jazine: Horvat 7, Vidov 2, Klarica 19, Stanovčić 6, Matulina 21, Beljan, Vujčić 12, Buljan 17, Kolman 3.

Nakon godinu dana stanke košarkaški klub Amfora ponovo je oformio seniorsku momčad, a u 1. kolu kupa Krešimira Ćosića za protivnike su na domaćem parketu imali mladu momčad zadarskih Jazina. Početnu nervozu domaćih iskoristili su gosti i stekli lijepu prednost, a igrači Nenade Videke prve koševe postigli su tek sredinom prve četvrtine susreta. Druga dionica igre bila je prilično izjednačena, a pripala je košarkašima Jazina koji su gotovo pogodili svaku tricu. I nastavak dvoboja bio je neizvjestan, na domaćim igračima se vidjelo da je duga stanka ostavila traga na igru. Zadnja četvrtina u potpunosti je pripala Zadranima koji su bili precizni, dobro skakali i dalekometnim šutovima iz minute u minutu povećavali svoju prednost. Konačnih 53 : 87 preslika je viđenog na parketu dvorane na Gradskom sportskom centru Makarska.