U VODICAMA – Zmaj poražen od fenjeraša

3. HNL-Jug, 8. kolo

Vodice   -   Zmaj   3   :   1   (2 : 0)

Sudac: Ivan Limov (Metković).

Strijelci: 1:0 I. Marić (20.), 2:0 N. Marić (51.), 3:0 Spahija (67.-11 m), 3:1 Gojak (81.).

Vodice: Mihaljević, Bajalica, Skočić, Spahija, I. Marić, Ljubičić, Šare (od 83. Repić), Kuman (od 71. Perica), Martinović, Simeunović, N. Marić (od 71. Vukšić).

Zmaj: Brkulj, Serdarević, Damir Rašić, Danijel Rašić, Erjauc, Pavlinović (od 54. Tomaš) (od 80. Gojak), Kovačić, Bauk, Mornar, Bubalo, Grgić 8od 65. Rudelj).

Najbolji igrač: I. Marić (Vodice).

Aktere utakmice u Vodicama dočekalo je orkansko jugo s velikim udarima od gotovo 100 km/sat, a u takvim uvjetima bolje su se snašli domaći nogometaši koji su izborili prvu ovosezonsku pobjedu. Igrači Zmaja i pored pristojne igre nisu uspjeli izbjeći treći ovosezonski gostujući poraz, a Vjeran Simunić u trećoj utakmici na klupi domaćih stigao je do prvog slavlja. S tri novoosvojena boda Vodice su zadnje mjesto prepustile Slogi koja je doživjela novi domaći poraz. Vodičani su došli u vodstvo pogotkom I. Marića u 20. minuti, a njegov prezimenjak podebljao je prednost svoje momčadi u 51. U 67. minuti utakmice dogodio se zanimljiv detalj, nakon što je vratar Zmaja Brkulj obranio udarac sa 11 metara Spahiji sudac Limov ponovio je izvođenje kaznenog udarca, iz drugog pokušaja Spahija je zabio za nedostižnih 3:0. Makarani su do počasnog pogotka došli u 81. minuti, tek što je ušao u igru Gojak je poentirao za konačnih 3:1. U sastavu Zmaja nije bilo njihovog dugogodišnjeg braniča Mateja Lozine, a koji su razlozi zašto je preselio na klupu znaju u stručnom stožeru „crvenih“.