TABLICA – Jadran LP preuzeo vrh

Treća HNL – Jug, 8. kolo

Jadran Luka Ploče je na vrhu Treće hrvatske lige – juga,a u dosadašnjih sedam odigranih utakmica ostvario je pet pobjeda i dva remija. Petu pobjedu Pločani su ostvarili u Blatu protiv domaćeg Zmaja, a strijelac jedinog pogotka bio je Ivan Raić u 44. minuti i time donio Jadranu bod više od Hrvaca koje imaju i utakmicu više. Pločanima je u skoku na vrh pomogao i Neretvanac koji je na svojoj Podvornici odigrao 1.1 protiv Hrvaca. Opuzenci su poravnali rezultat u 90. minuti pogotkom dina Deaka. Uskok i Kamen u Klisu su odigrali 1:1, domaće je u vodstvo doveo Vučemilović-Grgić u 83. minuti. Bod momčadi iz Ivanbegovine donio je džoker sa njihove klupe Pezo koji je mrežu Klišana zatresao u 88. minuti. Vodice su protiv makarskog Zmaja upisali prvu ovosezonsku pobjedu, Makarani i pored dobrih igara u gostima redovno gube utakmice. Bila je ovo treća utakmica Vjerana Simunića na klupi Vodica, a koji je nakon dva poraza osjetio slast pobjede i fenjer prepustio Slogi. Dubrovački Lapad je odahnuo, nakon tri nule GOŠK Dubrovnik je uzeo sva tri boda. Prvo je mrežu Splita pogodio Caput, a onda tko će, ako neće Baldo Cicijelj prvi topnik lige. Dobra igra donijela je Uraniji sva tri boda, a mrežu gostiju načeo je Stipe Brnić u 13. minuti. Otočani su poravnali preko Šušnjare, a potom su Sikira i Vidović dvaput razveselili svoje navijače. Ovom visokom pobjedom Baškovođani su se udaljili od dna ljestvice. Od velike želje za novom pobjedom Vitezovi su jednostavno izgorjeli, nakon nekoliko prigoda domaćih Drago Gabrić doveo je Zagoru u vodstvo pogotkom u 35. minuti. U nastavku su Abramović i Luetić odveli Unešićane do 0:3, počasni pogodak za Posedarce postigao je Rončević u smiraju utakmice. Neretva je slavila u Mravincima zgoditkom Pehara u 57. minuti, Metkovićanima je ovo bila treća pobjeda u šest odigranih utakmica dok je Sloga jedina momčad bez pobjede u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Zmaj B – Jadran LP   0 : 1, Neretvanac – Hrvace 1 : 1, Uskok – Kamen 1 : 1, Vodice – Zmaj M 3 : 1, GOŠK Dubrovnik 1919 – Split 2 : 0, Urania – OSK 4 : 1, Hrvatski vitez – Zagora 1 : 3, Sloga – Neretva 0 : 1. Primorac je bio slobodan.

Jadran LP 17, Hrvace 16, Zagora 16, Uskok 13, Zmaj B 11, Split 11, GOŠK Dubrovnik 1919 10, Neretvanac 10, Zmaj M 10, OSK 9, Neretva 9, Kamen 8, Hrvatski vitez 8, Primorac 7, Urania 6, Vodice 5, Sloga 2

Lista strijelaca

8 – Ciciljej

5- Marinović, Kalfić

4 – Luetić, Pezo, I. Bašić, Kapetanović

U idućem kolu makarski Zmaj domaćin je Zmaju iz Blata na Korčuli, utakmica će se igrati u subotu 10. listopada na GSC Makarska.