VATERPOLO PRVENSTVO HRVATSKE- Splićani potkresali krila Galebu

Galeb MR   -   Jadran     6   :   20     (2:3, 1:5, 1:5, 2:7)

Makarska. Bazen na GSC. Gledatelja: 25.

Suci: Maro Savinović (Dubrovnik) i Nikola Gašpardi (Korčula).

Galeb MR: M. Podrug (16 obrana), Topić (1 obrana), Rašić, Peruzović, Kuzmanić, Miočević, Vukić 1, Vodopivec, Marinović, Antonijević 3 (1), Šarić, Andrijašević, Popović 2, Ravlić. Trener: Milovan Čović.

Jadran: L. Podrug (12 obrana), Čelar (3 obrane), Burić 2, Marinić Kragić 1, Bego 2, Butić 3, Pejković 2, Milardović 4, Čondić Kadmenović, Janković 2, Delić, Dodoja 1, Stojanac 2. Trener: Mile Smodlaka.

Peterci: Galeb MR 1 – 1, Jadran 2 – 3

Šut iz igre: Galeb MR 6 – 30 (20 %), Jadran 20 – 38 (53 %)

Realizacija igrača više: Galeb MR 2 – 5 (40 %), Jadran 3 – 4 (75 %)

U 2. kolu vaterpolo prvenstva Hrvatske Galeb MR je na domaćem bazenu doživio visok poraz od splitskog Jadrana, a konačnih 6 : 20 najbolji je pokazatelj kvaliteti ovih momčadi. Nakon što su u 1. kolu zabili 28 pogodaka Zadranima u Makarskoj su u 20 navrata tresli mrežu domaćih, a bio je ovo neujednačen susret u svakom pogledu. Najviše što su domaći napravili bila je njihova prednost od 1:0 kada je strijelac bio Popović , dok je Antonijević zabio za 2:1. Do kraja 1. četvrtine gosti su pogodcima Butića, Pejkovića i Stojanca preokrenuli rezultat. Druga dionica igre u potpunosti je pripala igračima Mile Smodlake, a najzaslužniji za to bio je Milardović koji je dvije lopte pospremio iza leđa Maria Podruga. I u nastavku se nastavila dominacija dvostrukih prvaka Europe čija je prednost narasla na 3 : 13. Tako je zadnja četvrtina bila lišena bilo kakve neizvjesnosti, a treneri jednih i drugih dali su priliku igrati svim raspoloživim igračima. Makarani i prije ovog susreta nisu imali nikakvih izgleda u povoljan ishod utakmice, a prve bodove mogu tražiti u idućem kolu kada su domaćini trećoj splitskoj momčadi POŠK-u.

Ostali rezultati: Mornar BS – Solaris 12 : 11, Zadar 1952 – KPK 6 : 17, Galeb MR – Jadran 6 : 20, POŠK – Mladost 4 : 17, Medveščak – Jug 9 : 17