TABLICA – Zagora se vratila na vrh, Zmaj četvrti

Nakon 11. kola trećeligaškog juga ponovo je došlo do promjene na vrhu prvenstvene ljestvice, poraz Jadrana LP i pobjeda Zagore donIjeli su trećeligaški barjak momčadi iz Unešića. Na Borovištu su nogometaši Zagore ponovo razveselili svoje navijače visokom pobjedom nad Zmajem iz Blata. Pri kraju poluvremena igrači Marka Pinčića skršili su potporu gostiju nakon što su Gabrić i Luetić zabili za 2:0. I u nastavku su domaći dvaput poentirali i sa tri nova boda Zagora je pobjegla prvom pratitelju iz Ploča za jedan bod unatoč što su odigrali utakmicu manje. Urania je priredila veliko iznenađenje pobijedivši Jadran s 1:2 pa tako više nema neporaženih momčadi jer su bodovi otputovali u Bašku Vodu. Gosti su došli do prednosti nakon autogola vratara Čaglja, a kad je Stipe Brnić matirao nemoćnog vratara domaćih bilo je izvjesno da će plavi sa ušća Neretve doživjeti prvi ovosezonski poraz. Kada je Caput u Makarskoj doveo GOŠK u vodstvo u 17. minuti igrači Zmaja ubacili su u brzinu više i pogodcima Damira Rašića, Mateja Lozine i Ivana Bubala preokrenuli rezultat u svoju korist. Bila je ova peta u nizu pobjeda „crvenih“ na Gradskom sportskom centru Makarska, a s nova tri boda Makarani s Hrvacama dijele treće mjesto. Malobrojni gledatelji na Parku mladeži vidjeli su pravu golijadu, na kraju su slavili gosti iz Hrvaca. Dominik Plavša zabio je u 90. minuti za konačnih 3:4 na debiju trenera Saše Glavaša na klupi Hrvaca. Primorac je u Biogradu na izuzetno teškom terenu odigrao dobru utakmicu i sa visokih 5:1 nadvisio Vodice, a da na vratima gostiju nije bilo solidnog Mihaljevića poraz bi bio i veći. Otkad je klupu Kamena preuzeo Mladen Kalinić momčad iz Ivanbegovine osvojila je 7 bodova, a kad se činilo da će Neretvanac osvojiti bodove uslijedio je preokret. Pogodci Mrkovića u 86. i Bilića u 90. minuti donijeli su veliko slavlje igračima i malobrojnim navijačima Kamena. Urodila je plodom šok terapija na klupi Neretve, Ivan Bubalo debitirao je uspješno na klupi plavo bijelih. Dobra i uvjerljiva igra, a jednako tako i pobjeda donjela je tri važna boda Hrvatskom vitezu. Najbolji u njihovim redovima bio je dvostruki strijelac Ante Vukadinović.

Zagora – Zmaj B 4 : 0, Jadran LP – Urania 1 : 2, Zmaj M – Gošk Dubrovnik 1919 3 : 1, Split – Hrvace 3 : 4, Primorac – Vodice 5 : 1, Kamen – Neretvanac 2 : 1, Neretva – Uskok 2 : 0, Hrvatski vitez – Sloga 3 : 1

Zagora 25, Jadran Lp 24, Hrvace 19, Zmaj M 19, Neretvanac 17, Split 15, Kamen 15, Zmaj B 14, Uskok 14, Primorac 13, OSK 13, Urania 13, Neretva 13, Hrvatski vitez 11, GOŠK Dubrovnik 1919 10, Sloga 6, Vodice 6

Lista strijelaca:

9 – Abel Kalfić (Jadran LP)

8 – Ivan Bubalo (Zmaj M), Baldo Cicijelj (GOŠK Dubrovnik 1919)

7 – luka Vodopija (Primorac), Domagoj Marušić (Neretvanac), Jakov Marinović (Zmaj B)

6 – Drago Gabrić (Zagora), Krešimir Luetić (Zagora)

Iduće kolo igra se sutra (srijeda-30. listopada), a u Baškoj Vodi Urania je domaćin Zmaju, ovaj veliki derbi susjeda započet će u 14.00 sati.