ZMAJ – Sedma uzastopna pobjeda na domaćem terenu

Zmaj   -   OSK     1   :   0     (0 : 0)

Najbolji igrač: Josip Bauk (Zmaj).

Crveni karton: Marin Romić (OSK) u 69. minuti radi druge opomene.

Zmaj: Brkulj -, Serdarević 6,5 (od 79. Tomas -), Kovačić 7, Šalinović 7, Rudelj 6 (od 46. Tomaš 6), Bauk 7,5, Damir Rašić – (od 19. Gojak 6,5), Grgić 6 (od 46. Erjauc 6), Bubalo 7, Danijel Rašić 7, Božić 7.

OSK: Markulin 6,5, Marko Bašić I 6, P. Bašić 6, I. Bašić 6 (od 60. Šušnjara 6), Marko Bašić II 6,5, Norac Kevo 6, Vučković 5,5 (od 60. Katić 5,5), Mihanović 5,5, Kuliš 6, Romić 5, Bitunjac 5,5 (od 60. Matijašević 6).

Dvoboj povratnika u treći nogometni rang Zmaja i OSK-a iz Otoka protekao je u tvrdoj i neizvjesnoj igri. Makarani su slavili i ubilježili sedmu pobjedu u nizu na domaćem terenu. Hrabri igrači Stipe Matešana zaustavili su zahuktale Otočane, a s tri novoosvojena boda postali su ozbiljna prijetnja vodećim momčadima lige. Iako se igralo više borbeno, a manje kvalitetno s obje strane. Zmaj je odigrao na rezultat i u tome uspio. Teško je uopće izdvojiti neke bitne trenutke u prvom poluvremenu, možda u tu kategoriju spadaju pokušaji Kovačića u 24. i Bubala u 27. minuti. Pored toga treba još spomenuti dobru prigodu domaćih u 44. minuti kada je na dodavanje Bauka Bubalo glavom pucao za malo iznad grede vratara gostiju Markulina. Odlučnije su u nastavak susreta krenuli domaći, ali bez većih prijetnji po vrata Otočana. I onda, konačno, pogodak u 69. minuti, nakon igranja gostujućeg igrača rukom u svom kaznenom prostoru sudac Matoš opravdano pokazuje na bijelu točku. Ta njegova odluka izazvala je žestoke prosvjede igrača OSK-a, a kad se sve smirilo najbolji strijelac domaćih Ivan Bubalo bio je precizan sa 11 metara i doveo svoju momčad u vodstvo od 1:0. Prije nego što se krenulo sa centra nervozni Romić dobio je drugi žuti karton i tako svoju momčad ostavio s igračem manje. U 83. minuti Matijašević je ozbiljno zaprijetio, no obrambeni blok domaćih izbacio je loptu u korner. Na kraju su sva tri boda ostala pod Biokovom, a po svemu prikazanom to je i najrealniji ishod ovog zanimljivog nadmetanja.

Josip Bauk, igrač Zmaja: – Zasluženo smo pobijedili kvalitetnog protivnika koji je pokazao da se s pravom nalazi u gornjem domu trećeligaškog juga. Mi smo ozbiljno ušli u utakmicu od početka do kraja, bili smo fokusirani na igru i znali što radimo. Nismo dopustili gostima da nam stvore prilike i zabiju pogodak, a mi smo mogli postići još više. Nismo dopustili OSK-u da uspostavi svoju igru i u tome smo u potpunosti uspjeli. Još smo jednom pokazali da smo nepobjedivi na domaćem terenu, osvojili smo jako bitne bodove sa kojima smo se vratili na treće mjesto. Zdravlje nam je najbitnije.