RUKOMET – ŽENE Nekompletne Makarke poražene u Splitu

RUKOMET – ŽENE  Nekompletne Makarke poražene u Splitu
2. HRL-Jug, 5. kolo

Rukometašice Makarske i pored toga što su imale sve uvjete za odgodu prvenstvene utakmice u Splitu protiv istoimene ekipe nisu tražile njezinu odgodu. Nekoliko igračica Makarske nalazi se u samoizolaciji radi poznatih razloga (COVID-19), a preostale, iako bez puno treninga, putovale su u Split na susret s vodećom ekipom 2. HRL-Jug te njihov visok poraz i ne čudi. Gošće su jedinu prednost imale na početku utakmice kada je mlada Ramona Staničić postigla svoj prvi pogodak u seniorskoj ekipi, no domaće su vrlo brzo preokrenule rezultat i stekle veliku prednost (12 : 3). Do odlaska na odmor čak se 11 igračica Splita upisalo u listu strijelaca, a jedino im je probleme stvarala Anđela Selak. Nastavak utakmice protekao je u ravnopravnoj igri i rezultatu (12 : 12), a ostvarena prednost u prvom poluvremenu bila je dovoljna da svih 15 igračica Splita dobiju priliku igrati.

Split   -   Makarska        33  :  20     (21 : 8)

Split. Dvorana Gripe.

Suci: Čobanov i Mandić (oba Solin).

Split: Bekan, Kutleša, Hrgović Tomić, Galić 1, Tudor 1, Šećerović 5, Bilandžić, Glavan 3, Jerković 5, Bužanić, Mrše 2, Kapitanović 1, Peričić 2, Čukušić 11, Olujić 1. Trener: Danijela Čukušić.

Makarska: A. Stipičević, Baletić, Vranješ 4, Selak 8, Jurilj, Juričić 4, Ravlić 3, I. Stipičević, Ševelj, Vukić, Staničić 1. Trener: Ljiljana Gudelj.

Ostali rezultati:

Petason Vranjic  –  Marina Kaštela  36 : 19,  Metković  -  Zadar  29 : 22,  Split II  -  Orkan  27 : 18. Slobodan je bio Trogir.

Split  8,  Petason Vranjic  8,  Trogir  6,  Split II  4,  Metković  4,  Marina Kaštela  4,  Makarska  2,  Orkan  2,  Zadar  0.

Iduće kolo:

Makarska – Petason Vranjic, Marina Kaštela – Metković, Orkan – Split, Trogir  -  Split II. Zadar – slobodan.

Regionalni kup:

Makarska  -  Metković      21  :  26     (10 : 13)

Makarske rukometašice porazom na domaćem terenu od ekipe Metkovića oprostile su se od kup natjecanja. Gošće su u oba poluvremena bile u prednosti, a konačnih 21 : 26 preslika je viđenog na parketu dvorane na makarskom GSC-u.

Makarska: L. Ravlić, A. Stipičević, Bandur 2, Vranješ 1, Pavlinović 1, Selak 7, Jurilj 1, Juričić 4, M. Ravlić 5, I. Stipičević, Ševelj, Vukić, Staničić.