15. KOLO 3. HNL-JUG: Zmaju ne ide u gostima

Strijelac: 1:0 Tomičić (66.)
Split: Mikačić, Čović, Primorac, Babić (od 85. Duvnjak), Tomičić, D. Jelavić, Kukoč, Pohe Tokpe, Repić, Ožegović, B. Jelavić (od 58. Lukić), Bebić.
Zmaj: Brkulj, Tomas, Lozina, Serdarević, Erjauc (od 65. Tomaš), Kovačić, Rudelj (od 55. Gojak), Bauk, Dam. Rašić, Bubalo, Dan. Rašić (od 68. Šalinović).
Najbolji igrač: Ivan Tomičić (Split).
Na praznim tribinama Parka mladeži i po jakoj buri Split i Zmaj odigrali su tvrdu utakmicu bez puno prigoda, a jedan pogodak bio je dovoljan splitskim „crvenima“ za osvajanje sva tri boda. Na ovoj utakmici Split je vodio novi trener Ivan Radeljić koji je zamjenio dosadašnjeg Armanda Marenzia, a pobjedom je imao uspješan start za prekid serije loših rezultata. Odluka o pobjedniku ovog dvoboja dogodila se u 66. minuti susreta, nakon polukontre lopta je došla do Kukoča na lijevom boku koji je prizemnom loptom pronašao Tomičića koji bez problema zabija za 1:0. Igrači Zmaja dvaput su tresli mrežu Mikačića, no na njihovu žalost nijedan im pogodak nije priznat. U prvom poluvremenu nakon udarca iz kuta Rudelj je ubacio loptu u vrata domaćih, sudac Mandić nije priznao pogodak zbog prekršaja Bubala u napadu. U drugom poluvremenu i Gojak je tresao mrežu Splita, ali ni ovoga puta makarski „crveni“ se nisu radovali radi zaleđa u kojem se našao Tomaš. S novoosvojenim bodovima Split je popravio svoje stanje na tablici i pobjegao iz zone ispadanja, Zmaju preostaje odigrati zadnju ovosezonsku utakmicu na svom terenu protiv Kamena. Pobjedom bi momčad Stipe Matešana polusezonu mogla završiti na pri samom vrhu ljestvice.