S rive do Vošca za sat i jednu minutu

Jučer (26.5.2012.) održana je 5. međunarodna utrka Makarska-Vošac koja je  ujedno bila i prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju i izborna utrka za reprezentaciju Hrvatske u planinskom trčanju.

Ovogodišnje natjecanje održano je uz pomoć javne ustanove Parka prirode Biokovo,  makarske Turističke zajednice, Hotela Makarska, makarskog Vodovoda, Grada Makarske, Ožujskog piva, Mesne industrije Pivac, Konzuma, makarskog  GSS-a, udruge Extrem, makarskog DVD-a, makarske Hitne pomoći, portala Makarsko primorje, te mnogih volontera.

Start je utrke bio na makarskoj rivi ispred zgrade Gradske uprave, a cilj je bio na vrhu Vošac. Nastupio je 51 atletičar iz cijele Hrvatske.

Pobjednici u ukupnom poretku za muške su: prvo mjesto Nikola Mikulić iz atletskog   kluba Agram iz Zagreba s rezultatom 1:01:13, drugo mjesto je osvojio Marin
Koceić iz atletskog kluba Solin iz Solina (s rezultatom 1:02:26) i  treće mjesto Marinko Duka iz atletskog kluba Solin (s rezultatom  1:06:28).

U ukupnom poretku za žene prvo mjesto je osvojila Barbara Belušić iz atletskog kluba Istra Pula (s rezultatom 1:10:13), drugo mjesto osvojila je Nikolina Šustić (s rezultatom 1:15:25) a treće mjesto osvojila je Danijela Černić (s rezultatom 1:25:10). Medalje i novčane nagrade dodjeljivali su Aleksandar Jakir – predsjednik Upravnog vijeća Parka prirode Biokovo, Nenad Bekavac ravnatelj  Parka prirode, Matko Šabić u ime sponzora ,,Ožujsko pivo”,  Ognjen Radić – predsjednik atletskog kluba Sveti Marko i Lenka Paunović – tajnica atletskog kluba Sveti Marko. Za državno prvenstvo Hrvatske medalje je dodijelio Siniša Egotić – direktor i  izbornik Hrvatske atletske reprezentacije.

Iz atletskog kluba Sveti Marko nastupilo je 7 atletičara koji su osvojili sveukupno 5 odličja. Ante Bašković osvojio je zlatnu medalju u konkurenciji kadeta, u konkurenciji kadetkinja Tea Vela osvojila je zlatnu medalju,  Matea Katavić srebrenu, a  Ivana Ursić brončanu. U konkurenciji seniorki srebrenu medalju osvojila je Martina Novosel. Od  ostalih atletičara Svetoga Marka 4. mjesto osvojila je Mandalena Bašković u kadetskoj konkurenciji, a 7. mjesto u seniorskoj konkurenciji.osvojio je Josip Paunović.