GLAZBENA ŠKOLA MAKARSKA – Masterclass profesora Rubena Dalibaltayana i Julie Gubaidulline 17 godina zaredom

GLAZBENA ŠKOLA MAKARSKA – Masterclass profesora Rubena Dalibaltayana i Julie Gubaidulline 17 godina zaredom
Već 17 godina zaredom u Glazbenoj školi Makarska, u istom terminu organizira se Masterclass cijenjenih profesora sa Zagrebačke muzičke akademije. Profesori Ruben Dalibaltayan i njegova supruga Julia Gubajdullina Makarsku odavno već smatraju svojim drugim mjestom prebivališta.  Ono prvo je u Zagrebu.  Svako ljeto, sa svojom mnogobrojnom obitelj sele se u naš grad na četrnaest dana, na ljetovanje, ali i na cjelodnevni, dvosmjenski rad sa učenicima, studentima, a i onima koji su već stekli svoje diplome na raznim akademijama širom svijeta. Iz klase ovih profesora, a i s ovog seminara koji se održava u našoj školi, iznikli su danas renomirani klaviristi, Ivan Krpan, Aljoša Jurinić, Jan Niković, Ivan Galić, njihov sin Arsen Dalibaltayan… Tridesetak je polaznika Masterclassa ove godine, a dolaze iz Slovenije, Austrije, Makedonije, Bosne i Hercegovine, Italije, Srbije i Hrvatske. Među polaznicima seminara su Hana Taskov, Vita Hofinger Mihelic, Florijan Pichlbauer, Neza Tovsak Šentilj….i mnogi drugi. Ovom gradu i publici podarit će niz koncerata manjih i dva ona veća   i to 21. i 28. 8. u 21 sat u Dvorani Arte Glazbene škole Makarska. Dobro ste došli na završne koncerte polaznima Masterclassa prof. Rubena Dalibaltayana i prof. Julie Gubaidulline.

J.G.

 

Print Friendly, PDF & Email

Sva prava na tekstove i slike pridržava gradsko glasilo Makarsko primorje.

Na vrh