TREĆELIGAŠKA SRIJEDA – Poraz Zmaja u Opuzenu

Neretvanac     -   Zmaj         3   :   0       ( 1 : 0)

Sudac: Ivan Vukančić (Biograd). Pomoćnici: Kraljević i Agić.

Strijelci: 1:0 Deak (17. – KU), 2:0 Topić (54.), 3:0 Popić (77.)

Neretvanac: Diego Amleida, Bošnjak, Deak, Mihaljević (od 59. Popić), Taslak, Sesar (od 81. N. Čepo), Topić (od 75. Čuljak), Bačić, Čepo (od 75. Stojčević), Buljan, Valinčić. Trener: Goran Proleta.

Zmaj: Bartulić, Mihanović, Lozina, Kovačević (od 69. Tomaš), Kovačić, Brnić (od 46. Okić), Bauk (od 46. Barbosa), Rudelj (od 46. Šalinović), Rašić, Božić, Rakić (od 81. Čović). Trener: Vik Lalić.

Najbolji igrač:Dominik Bačić (Neretvanac).

Neretvanac je nastavio pobjednički niz i niz bez poraza, a Opuzenci su ostvarili četvrtu pobjedu zaredom, a već šest kola ne znaju za poraz. Sa druge strane Makaranima još nije uspjelo spojiti dva kola bez poraza, u ovom su poraženi na Podvornici s 3:0. U ovaj susret i jedni i drugi krenuli su napadačkom igrom, a prvu izglednu prigodu imali su gosti u 6. minuti, no udarac Brnića obranio je domaći vratar. Neretvanac je u početno vodstvo došao u 17. minuti iz kaznenog udarca, Božić je igrao rukom u svom kaznenom prostoru i sudac Vukančić pokazao je na bijelu točku. Siguran sa 11 metara bio je iskusni Deak. Zmaj je bio blizu poravnanja rezultata u 40. minuti, ali i ovoga puta odličnom obranom Franko je sačuvao svoju mrežu. U nastavku su Opuzenci sa dva nova pogotka ostavili goste praznih ruku. Bačić je u 54. minuti presjekao loptu Lozini i uposlio Topića koji zabija za 2:0. I kod trećeg pogotka asistent je bio Bačić, a u 77. minuti Popić je poentirao za konačnih 3:0. Ovo je već četvrti poraz Zmaja u dosad odigranih 7 kola, ne počnu li igrači Vika Lalića igrati bolje i pobjeđivati od najavljenih ambicija i borbe za vrh tablice neće biti ništa.