TABLICA – Sloga ide dalje bez poraza, Hrvatski vitez ne ispušta vrh

3. HNL – Jug, 8. kolo

Odigrano je 8. kolo 3. HNL- Jug u kojem su domaće momčadi izborile sedam pobjeda, a gostima su pripala četiri boda ( pobjeda i remi). Sloga je jedina momčad bez poraza u ovoj ligi, a u ovom su kolu sa visokih 5:2 savladali Junak iz Sinja. Mislav Pezo sa četiri postignuta pogotka bio je najbolji igrač susreta. Početno vodstvo Sinjana Mraviničani su okrenuli u svoju uvjerljivu pobjedu i sa 16 osvojenih bodova probili se na treće mjesto prvenstvene ljestvice. Kod Hrvatskog viteza nema stajanja, pobjeđuju tko god bio na suprotnoj strani. Proslavljajući 75-godišnjicu osnutka pala je Urania u Posedarju, a bodove su podarili svojim vjernim navijačima. Legija stranaca iz Baške Vode više se bavila razgledanjem Dalmacije nego nogometom. Neretva je u Pločama bila bolja od Zmaja, a travnjak Jadranova pokazao im se kao sretan. Metkovcima nije bilo nimalo lako prije ovog dvoboja, njihov trener Mario Svaguša kažnjen je sa dva susreta zabrane vođenja momčadi, a ozljede su im prorijedile sastav. Veća želja plavo bijelih rezultirala je vodstvom u 36. minuti, vrijedi spomenuti i 20. minutu kada su igrači i klupa Zmaja tražili kazneni udarac nakon duela Kovačića i Miličevića u kaznenom prostoru domaćih, no sudac Žilić koji je bio blizu mjesta događaja pokazao je da se igra nastavi i pokazao žuti karton gostujućem igraču. U 45. minuti Žilić isključio je predstavnika Zmaja Petra Talajića, a pitanje pobjednika riješeno je u 77. minuti kada je Rodin zabio za 2:0. Split je u derbiju kola posve zasluženo pobijedio Neretvanca, a bila je ovo četvrta pobjeda u nizu momčadi Ivana Radeljića. Josip Sušić je sa hat trickom razbio Kamen u Vodicama, a klub iz Ivanbegovine novim porazom dospio je na predzadnje mjesto. Vodice igraju dobro na domaćem terenu, a za osigurati dobru zimnicu morat će osvojiti poneki bod u gostima. Hrvace su na domaćem terenu savladale Zadar, a gosti nisu pokazali puno. Hrvace su imale nadmoć u igri, a u realizaciji spretnije i sretnije, a igrači Želimira Terkeša tek su ponekad bili u prilici ugroziti vrata domaćih. Jadran LP je slavio na Lapadu, a po viđenom na terenu da je bod ostao u Dubrovniku nebi bilo nezasluženo. Iako oslabljen ne igranjem nekolicine prvotimaca Primorac se u Biogradu iskupio za neodlučan rezultat u prošlom kolu protiv Neretve. Odmah na početku su pokazali tko je gazda na travnjaku Kazimira i Siulvija, a kao i oni oslabljeni su bili i gosti iz Otoka.

Sloga – Junak 5 : 2, Hrvatski vitez – Urania 3 : 0, Neretva – Zmaj 2 : 0, Split – Neretvanac 2 : 1, Vodice – Kamen 3 : 0, Hrvace – Zadar 2 : 0, GOŠK Dubrovnik 1919 – Jadran LP 1 : 2, Primorac – OSK 4 : 2,   Zagora – Uskok 1 : 1

Hrvatski vitez 21, Jadran LP 19, Sloga 16, Neretvanac 14, Split 14, Hrvace 13, Uskok 12, Primorac 11, Neretva 11, GOŠK Dubrovnik 11, Zagora 10, Junak 9, Zadar 8, Vodice 8, OSK 7, Zmaj 7, Kamen 5, Urania 1

Lista strijelaca:

7 – Marko Musulin, Mario Marić

6 – Drago Gabrić, Mislav Pezo, Josip Sušić

5 – Krešimir Luetić, Luka Vodopija, Ivan Mastelić

4 – Leo Andrić, Zvonimir Teklić, Karlo Torbarina, Mateo Rončević

U idućem kolu Zmaj je na GSC Makarska domaćin Splitu, utakmica se igra u subotu, 9. listopada.