KOŠARKA – Tijesan poraz Amfore u Zadru

KOŠARKA  – Tijesan poraz Amfore u Zadru
II HKL, 2. kolo

Jazine Arbanasi     -   Amfora         65   :   61     ( 11 : 12, 16 : 18, 16 : 15, 22 : 16)

Zadar. Dvorana Jazine. Gledatelja: 100.

Suci: Karlo Minčeta, Ante Bračlić, Frane Lovrić.

Jazine Arbanasi: Paponja 5, Sikirić 14, Zagoršek, Beljan 17, Njegovan, Klarica 13, Lukić, Karamarko 3, Matulina 11, Dević, Obradović 2, Banić. Trener: Marko Selin.

Amfora: Morris 9, Marcelić 14, Kos 14, Jović 15, Nenadić 1, Radoš 1, Božek, Bokšić 7, Pribisalić, Klepo, Vučko. Trener: Nenad Videka.

U 2. kolu prvenstva Prve košarkaške lige Amfora je gostovala u Zadru, a sretniji i spretniji domaći igrači ostvarili su tijesnu pobjedu. Jazine su ostvarile svoj cilj, osvojili bodove, dok je Makaranima malo nedostajalo za iznenađenje koje su najavljivali uoči dvoboja. Nakon ravnopravne igre gosti su prvu četvrtinu riješili u svoju korist sa 11:12. I u drugih 10 minuta domaći su pokušali pružiti snažniji otpor, no na odmor se otišlo prednošću Amfore od + 3 (30 : 27). U trećoj četvrtini Jazine su sve više gubile korak, a vodstvo gostiju u jednom je trenutku iznosilo i 10 koševa razlike i izgledalo je da će se gosti vratiti sa bodovima u Makarsku. Domaći su velikom borbenošću u zadnjoj dionici igre uspjeli poravnati rezultat (61: 61) , i u finišu postići još 4 koša koja su im donijela pobjedu. Igrači Nenada Videke kao da su se prepali pobjede, u zadnjim minutama ruke su im zadrhtale, nestalo je preciznosti pa su bodovi ostali u gradu Krešimira Ćosića. Kod Jazina su ponajbolji bili Klarica sa 13 koševa i 7 skokova te Matulina s 11 koševa i 6 skokova, a kod Amfore Morris sa 9 koševa, 9 skokova i 5 asistencija i Jović koji je ubacio 15 koševa i imao 6 skokova.

Ostali rezultati:

Ribola Kaštela – Zapruđe 66 : 55, Dubrovnik – Omiš Čagalj 81 : 69, Samobor – Dinamo 76 : 101, Medveščak – Kvarner 2010 58 : 64, Hermes Analitica – Bosco 91 : 76.

U idućem kolu Amfora je domaćin Hermes Analitici.