STIPE BRNIĆ I JOSIP GOJAK – Donijeli bodove Zmaju

3. HGNL – Jug, 9. kolo

Zmaj   -   Split           2   :   1   (1 : 0)

Makarska. Igralište na GSC-u. Gledatelja: 50.

Sudac: Ante Sočo (Stobreč) 6,5. Pomoćnici: Kukulj i Taraš. Četvrti sudac: Znaor. Delegat: Gambiraža.

Strijelci: 1:0 Brnić (21.), 1:1 Luetić (48.- 11 m), 2:1 Gojak (90.).

Zmaj: Bartulić 7, Mihanović 6,5 (od 66. Šalinović 6,5), Lozina 7, Serdarević 7, Kovačević 7, Tomaš 6,5 (od 76. Gojak 7,5), Kovačić 7, Brnić 8 (od 90. Božić -), Okić 7 (od 76. Tiago -), Bauk 7, Rašić 7. Trener: Vik Lalić : 7,5.

Split: Mikačić 6,5, Čović 7, Luetić 7, Jelavić 6,5, Buble 6 (od 68. Babić 5,5), M. Kukoć 6, B. Kukoč 6, Ožegović 6,5, Granić 6,5 (od 73. Tomičić -), Mamić 6 (od 46. Gale 6,5), Barać- (od 15. Kapetanović 7). Trener: Ivan Radeljić :6,5

Najbolji igrač: Stipe Brnić (Zmaj).

Okršaj radničkih i klubova s dresovima crvene boje odigrali su u Makarskoj Zmaj i Split, a domaći su izborili vrijednu i nadasve važnu pobjedu. Dramatično je bilo iščekivanje pobjedonosnog pogotka igrača Vika Lalića čiji je džoker s klupe Gojak zabio pogodak u 90. minuti za tri važna boda sa kojima je Zmaj prekinuo negativnu, a Split pobjednički. Od početka utakmice obje momčadi igrale su otvoreno i napadački želeći što prije doći do rezultatske prednosti, a prvu priliku za to imali su gosti u 5. minuti preko Jelavića čiji udarac nije bio precizan. Makarani su iz prve izgledne prigode došli do prednosti, igrala se 21. minuta kada je Okić uposlio Brnića koji s 10-12 metara preciznim udarcem šalje loptu iza leđa Mikačića za 1:0. Mreža Splita tresla se i u 32. minuti, no sudac Sočo nije priznao pogodak radi prekršaja domaćih u napadu. Nastavak susreta bio je sadržajniji i neizvjestan, u 48. minuti u kaznenom prostoru Zmaja prekršajem je zaustavljen Kapetanović. Sudac je pokazao na bijelu točku, a siguran s 11 metara bio je Luetić za 1:1. Kovačićev pokušaj iz slobodnog udarca u 56. miuti zaustavio je vratar gostiju Mikačić, a minutu potom Okić je zatresao gredu Splićana. Momčad Ivana Radeljića mogla je u 59. minuti doći do potpunog preokreta, ali Čović nije uspio pogoditi prazna vrata Zmaja. Revanširao mu se Kovačić u 86. minuti kada ni on nije bio pucački raspoložen. Veliko slavlje domaćima donijela je 90. minuta, na desnoj strani Kovačić i Tiago odigrali su dupli pas, Brazilac je uposlio Gojaka koji zabija za konačnih 2:1. U sudačkoj nadoknadi Ožegović je mogao do novog poravnanja, sjajnom obranom u tome ga je onemogućio mladi vratar domaćih Bartulić. Trener domaćih Lalić pogodio je s izmjenama igrača dok se za gostujućeg Radeljića to ne može kazati. .Jesu li igrači Zmaja napokon našli dobitnu formuli vidjet će se u utakmicama koje slijede, a misli li ostati u vrhu ljestvice Split bi se trebao vratiti pobjedama.