SMORKOVIĆ DONIO POBJEDU VITEZOVIMA – Zmaj ubilježio šesti ovosezonski poraz

Strijelac: 1 : 0 Smorković (35.).

Hrvatski vitez: K. Jurjević, Klanac, I. Brkić (od 70. Gambiroža), D. Torbarina, Rončević (od 79. Ivandić), Smorković (od 90. Kovač), Kevrić (od 46. Pedišić), J. Brkić (od 46. Jurić), Tokić, J. Jurjević, K. Torbarina. Trener: Josip Butić.

Zmaj: Bartulić, Mihanović (od 70. Rudelj), Lozina, Serdarević (od 46. Sokol), Kovačević (od 70. Gojak), Kovačić, Brnić, Šalinović (od 87. Božić), Okić (od 70. Tiago), Bauk, Rašić. Trener: Vik Lalić.

Najbolji igrač: Vedran Smorković (H. Vitez).

Dobra nogometna utakmica odigrana je u Posedarju u kojoj je bolji bio Hrvatski vitez od Zmaja, a domaći su napadali svim raspoloživim snagama na vrata Bartulića. Prvu izglednu priliku za domaćina imao je kapetan Luka Klanac koji je u 15. minuti promašio loptu. Makarani su uzvratili preko Kovačića koji se nije najbolje snašao pred vratima K. Jurjevića. Svi domaći igrači i klupa u 19. minuti su signalizirali kazneni udarac, ali sudac Krešić nije se oglasio. Tokić je u 35. minuti presjekao loptu i iz svog polja uposlio Smorkovića koji je zadužen za pogotke koji je i ovaj put matirao Bartulića za 1:0. Minutu potom u prilici je bio Rončević, ali Bartulić odnosi loptu. U nastavku su jedni i drugi imali po dvije tri prigode, ali se mreže više nisu tresle. U drugom poluvremenu treneri Butić i Lalić napravili brojne izmjene u svojim sastavima, Zmaj se pokušao vratiti iz rezultatskog zaostatka, ali bez uspjeha. A kad primiš pogodak moraš ga i postići da bih osvojio barem jedan bod, sa sedam postignutih zgoditaka u dosadašnjih 10 kola ne možeš osvojiti puno bodova. Bio je ovo šesti poraz Zmaja, s tek 10 osvojenih bodova „crveni“ se potpuno neočekivano nalaze u donjem domu prvenstvene ljestvice. Hrvatski vitez u dosadašnjem djelu sezone ostvario je 8 pobjeda, sa jednom manje odigranom utakmicom osvojio je 24 boda i za vodećim Jadranom LP zaostaje jedan.