Zmaj pobijedio Neretvanca: Makarani i dalje na vrhu

Domaći su u uzbudljivom i kvalitetnom nogometnom okršaju zasluženo pobijedili i sa nova tri boda ostaju na vrhu tablice. Nakon početnog ispitivanja snaga Zmaj je u 15. minuti bio u prvoj prigodi za pogodak kada Radalj dodaje za Glavinu čiji snažan udarac sa 15 metara zaustavlja vratar gostiju Buzov. Nakon toga u prigodama su bili Rašić(27.min) i Božić(38. min), ali zmaj_neretvanac051013_010njihovi udarci nisu predstavljali veću opasnost po vrata Opuzenaca. U 41. minuti Zmaj dolazi u vodstvo kada vratar gostiju prekršajem zaustavlja Radalja, a Franić je precizan sa 11m. Minutu nakon toga napadač gostiju Bubalo u prilici je poravnati, ali njegov udarac zaustavlja Franić. Na početku drugog poluvremena domaći povećavaju na 2:0 kada Radalj preciznim udarcem sa 7-8 metara zakucava loptu u vrata gostiju. Neretvanac smanjuje na 2:1 u 68. minuti kada je stoper Zmaja Puljić igrao rukom u svom kaznenom prostoru,a Vasilj daje gol iz kaznenog udarca.U 70. minuti Mihaljević je u dobroj prilici za pogodak, ali obrana Zmaja izbacuje loptu u korner. Napadač gostiju Bubalo u 81. i 83. minuti pogađa gredu Franića i propušta prilike za izjednačenje, Gojak u 85. minuti propušta veliku priliku za povećanje vodstva, a utakmica je riješena u 88. minuti kada Franić nakon obaranja Šalinovića u kaznenom prostoru  drugi put pogađa za konačnih 3:1. Gledatelji su imali priliku vidjeti dobru igru Zmaja, četiri pogotka, tri kaznena udarca, a ukoliko Zmaj u idućem kolu pobijedi Primorca u Stobreču, te Konavljanina u Makarskoj postaje ozbiljan kandidat za osvajanje jesenskog naslova prvaka. -  U teškoj i borbenoj utakmici na kraju smo zasluženo pobijedili. Nadam se da ćemo nastaviti s dobrim igrama te na taj način razveseliti gledatelje, trenera i upravu kluba, kazao je nakon utakmice kapetan Zmaja Ivan Rašić.

Piše: Jakov Kovačević /Foto IvoR

ZMAJ M.-NERETVANAC 3:1 (1:0)

-Makarska, igralište na GSC.

Gledatelja: 200.

Sudac: Jakov Titlić(Hrvace)-7.

Strijelci: 1:0 Franić(41.-11m), 2:0 Radalj(47), 2:1 Vasilj(68.-11m), 3:1 Franić(88.-11m.)

Igrač utakmice: Dominko Radalj(Zmaj).

ZMAJ: Franić(8), Puljić(6,5), Božić(7), Gojak(7), Rašić(7),Matešan(7), Kožul(7)(od 72. Jelčić 6,5), Radalj(8), Glavina(7)(od 81. Šalinović-), Zovko(6,5), Smilović(7). Trener: Josip Slobodan Carević.

NERETVANAC: Buzov(5), Karačić(5), Mihaljević(5,5)(od 88. Glasović-), Deak(6), Granić(5,5), Đoja(5,5), Bubalo(6), Vasilj(6), Brečić(5,5)(od 70. Sesar 6), Grgić(6), Bubalo(5)(od 57. Ključe 6). Trener: Dario Zadro.