JADRAN LP OSIGURAO NASLOV – Fenjer Uraniji

3. HNL- Jug, 16. kolo

Odigrane su utakmice predzadnjeg (16) kola 3. HNL- Jug, domaće momčadi ostvarile su sedam pobjeda, jedan susret pripao je gostujućem sastavu dok je jedan dvoboj završio neriješenim ishodom. Postignuto je 29 pogodaka, a to je nešto više od tri po utakmici.

Derbi kola odigrali su Hrvace i Sloga, a utakmica je bila zanimljivija u drugom nego u prvom poluvremenu. Najzaslužniji za pobjedu domaćih bio je njihov vratar Ivan Jelić koji je kod rezultata 0:1 obranio stopostotnu prigodu Marovića i u 90. minuti Vekiću. Oba kluba polu sezonu će završiti u gornjem djelu ljestvice, a ostaje za vidjeti imaju li ambicije za igranje u Drugoj ili Trećoj HNL. Primorac je u Biogradu savladao makarski Zmaj sa minimalnih 1:0, a pogodak Bajića donio je domaćinima tri boda. Igrači Darka Vlatkovića u finišu utakmice imali su nekoliko prigoda za poravnanje rezultata, no napadači Zmaja ni na ovoj utakmici nisu bili precizni. Jadran LP je u Pločama pobjedom nad Uranijom osigurao jesenski naslov kola prije kraja jesenske sezone. Pločani imaju najbolju obranu i napad i u preostale dvije utakmice još dodatno mogu povećati zalihu bodova za proljeće. Baškovođani će polu sezonu završiti na zadnjem mjestu, no pobjedom u zadnjem kolu nad Uskokom mogu se približiti OSK-u i Kamenu. Uskok je nastavio niz pobjeda, na Klisu je poraz morao potpisati sinjski Junak. Nakon pogotka Grubišića za 1:0 na početku utakmice Zvonimir Teklić je u 58. minuti sa ruba kaznenog prostora doslovno probušio vratara Junaka Šušnjaru za konačnih 2:0. Kamen je teško stradao u Zadru, bez nekoliko važnih igrača (Branimira Kujundžića, Marina Jonjića) nije bio ravnopravan protivnik na Stanovima. Kamen je pet puta razbijen, Blažević i Vukadinović bili su dvostruki strijelci dok je Majić jednom tresao mrežu Barbića. GOŠK Dubrovnik i Split na Lapadu su podijelili bodove, nakon vodstva gostiju od 0:2 domaće je u život vratio Topuzović sa dva pogotka. Dubrovčani su od 66. minute igrali bez isključenog Farića, a s neriješenim ishodom mogu biti više nego zadovoljni. Hrvatski vitez je sa lakoćom pobijedio Zagoru u Unešiću, a pobjedom nad GOŠK-om na domaćem terenu polu sezonu će završiti na drugom mjestu. Neretva igra vrlo dobru polusezonu, a slavljem protiv Vodica oprostili su se od svojih navijača za ovu godinu. OSK je u Otoku velikim preokretom protiv Neretvanca ubilježio drugu ovosezonsku pobjedu. Opuzenci su na Golim Brdima poveli u 13. minuti, a onda je Andro Vuleta sa dva pogotka donio zlata vrijedne bodove svojoj momčadi.

Hrvace – Sloga 2 : 1, Primorac – Zmaj 1 : 0, Jadran LP – Urania 3 : 0, Uskok – Junak 2 : 0, Zadar – Kamen 5 : 0, GOŠK Dubrovnik 1919 – Split 2 : 2, Zagora – Hrvatski vitez 0 : 4, Neretva – Vodice 3 : 1, OSK – Neretvanac 2 : 1

Jadran LP 33, Hrvatski vitez 29, Split 28, Sloga 28, Neretva 27, Hrvace 27, Neretvanac 25, Uskok 25, Primorac 24, Zadar 23, GOŠK Dubrovnik 1919 20, Junak 20, Zagora 17, Zmaj 17, Vodice 17, Kamen 13, OSK 12, Urania 8