Vratili se sretni iz Skopja: Makarski judaši donijeli šest medalja, Zina Kurdić zlatna

Judo klub Biokovo sudjelovao je na 4. međunarodnom judo turniru Mioki open 2013. Turnir je organizirao najuspješniji makedonski klub Mioki, a održao se u Skopju u sportskoj areni ‘Boris Trajkovski ‘. Na turniru se natjecalo 400 judaša iz 35 klubova. Svoje predstavnike na borilištima imalo je 10 zemalja: Makedonija, Hrvatska, BiH, Srbija, Crna Gora, Kosovo, Albanija, Bugarska, Grčka i Turska. Boje makarskog judo kluba je branilo 11 boraca koji su se odlično nosili sa predstavnicima ponajboljih balkanskih predstavnika. Nakon iscrpljujućih borbi osvojili su 6 medalja, od toga 1 zlatnu, 2 srebrne i 3 brončane. Najuspješnija je bila Zina Kurdić koja je osim osvojene zlatne medalje proglašena i najboljom judašicom u odličnoj U15 konkurenciji ovog turnira. Druga mjesta su osvojile Ana Hrkać i Ema Carević, a treća mjesta su osvojile Nina Katavić, Paula Tomaš i Roberta Vela. Osim njih u Makedoniji su nastupili i David Vela, Lucija Bilas, Luka Marinović, Josip Tamburović i Nikolina Sikirić.