Makarskim judašima 22 medalje u Mostaru

Judo klub Biokovo uspješno je nastupio na međunarodnom turniru Hercegovac open 2013 koji se održao u Mostaru, a mladi makarski borci vratili su se kući s ukupno 22 medalje, od čega po osam zlatnih i srebrnih te šest brončanih. Turnir je održan u konkurenciji 250 judaša iz BiH, Hrvatske, Srbije i Crne Gore, dok je za podbiokovski judo klub nastupio je ukupno 21 natjecatelj. .Najuspješniji su bili oni koji su nastupili u dvije dobne kategorije, pa je tako Lucija Bilas osvojila po jednu zlatnu i srebrnu medalju, dok su sestre Vanessa i Diana Rogga osvojile svaka po jednu zlatnu i brončanu. Prva mjesta su osvojili još i Nina Katavić, Ema Carević, Roko Katavić, Vlatka Hrkać i Berta Kapović. Druga mjesta su osvojili: Dado Vranješ, Paula Tomaš, Roberta Vela, Mija Bajić, Josip Stojčevski, Ivan Talaja i Pavla Carević. Treća mjesta su osvojili David Vela, Ana Hrkać, Zina Kurdić i Mateo Puharić, a osim njih još su nastupili Luka Marinović i Roko Puharić. Osim medalja osvojena su i dva trofeja. Za pojedinačni se pobrinula Vanessa Rogga koja je proglašena najboljom judašicom u U18 konkurenciji kadetkinja, a u ukupnom poretku klubova JK Biokovo je završio natjecanje na 4. mjestu