Turnir Nagaoka: Makarski judaši donijeli 12 medalja

Judo klub Biokovo je sudjelovao na 50. međunarodnom judo turniru ” Nagaoka “. Nakon 33 godine predstavnici makarskog kluba nastupili su na ovom turniru koji je po tradiciji bez premca u ovom dijelu Europe, pa i mnogo šire. Tehnički organizator bio je domaći klub JK Olimpija, a nastupilo je 700 judaša iz 11 zemalja. Bili su prisutni judaši iz: Slovenije, Hrvatske, BiH, Srbije, Makedonije, Italije, Austrije, Mađarske, Ukrajine, Rusije i Azerbejđana.

Judo klub Biokovo je nastupio sa 16 boraca koji su osvojili 12 medalja, od toga 2 zlatne, 2 srebrne i 8 brončanih. Najuspješnija je bila Zina Kurdić, koja je nastupima u dvije dobne kategorije osvojila jednu zlatnu i jednu brončanu medalju. Prvo mjesto je osvojio također i David Vela sa tri uvjerljive pobjede ipponom. Druga mjesta su osvojile Ana Hrkać i Vanessa Rogga, dok su treći bili: Roko Katavić, Leo Kurtović, Matea Tomaš, Nina Katavić, Nikolina Sikirić, Lucija Bilas i Matej Mijačika. Osim njih još su nastupili: Dado Vranješ, Roko Puharić, Bartul Kovač, Diana Rogga i Mija Bajić.