Inventar Zmajeve jeseni: Stipe Matešan najviše igrao, Dominko Radalj prvi strijelac

Na kraju prvog dijela sezone 3.HNL-jug makarski Zmaj zauzeo je sedmo mjesto na tablici sa 27 osvojenih bodova. Vodeći trojac Šibenik, Imotski i Mosor osvojili su po 30 bodova pa je razlika između prvoplasiranog i sedmoplasiranog samo 3 boda. Statistika kaže da je Zmaj ubilježio osam pobjeda, tri susreta su odigrali neodlučeno, a poraženi su šest puta uz gol razliku 23:20(+3).

U polusezoni je za Zmaj nastupilo čak 26 igrača. Stipe Matešan odigrao je svih 17 utakmica i na terenu bio 1504 minute. Isto utakmica je odigrao i Josip Gojak, ali uz manju minutažu(1250). Ivan Rašić odigrao je 16 utakmica i skupio 1440 minute, Marko Kožulj isto ima 16 utakmica uz 1219 minuta. Tomislav Puljić zabilježio je 15 nastupa i 1350 minuta provedenih u igri, dok je Dominko Radalj imao 1257 minuta uz također 15 nastupa. Četiri igrača imaju po 13 odigranih utakmica: Marin Božić(1170 minuta), Darko Franić(1170 minuta), Miljenko Smilović(968 minuta) i Ivan Šalinović(682 minute). Sa 12 nastupa također su 4 igrača: David Zovko(983 minute), Zlatko Jerković(846 minuta), Jure Glavina(780 minuta) i Mirko Jelčić(339 minuta). Dvoznamenkasti broj nastupa ima i Mirko Selak(11 nastupa) koji je igrao 523 minute. Zoran Lendić je nastupio u 6 utakmica i skupio 120 minuta, povratnik u redove Zmaja Anđelo Vekić odigrao je 5 utakmica sa punom minutažom(450 minuta). Filip Bašković je branio u 3 utakmice i 270 minuta, a Vlado Andrijašević je crvenu majicu nosio na 4 utakmice uz 78 minuta provedenih u igri. Mario Šimić je odigrao dvije utakmice(180 minuta) na početku prvenstva prije negoli se vratio u Australiju, Josip Čutuk iz isto nastupa ima 124 minute. Po jedan nastup imali su Ivan Brkulj(90 minuta), Nikola Rašić(29 minuta), Marin Bobanac(19 minuta), Blažen Godinović( 18 minuta) i Antonio Ivanišević(18 minuta). U krugu prve momčadi bio je i Toni Jakir koji nije ulazio u igru u ovoj polusezoni.

U listu strijelaca upisalo se 11 igrača. Najviše pogodaka postigao je Dominko Radalj koji je 6 puta tresao suparničku mrežu, prati ga Marko Kožul sa 4 postignuta pogotka. Vratar Darko Franić, Josip Gojak, Anđelo Vekić i David Zovko su postigli po 2 zgoditka. Po jednom su se u listu strijelaca upisali: Ivan Rašić, Marin Božić, Stipe Matešan, Jure Glavina i Mirko Jelčić.

Tijekom polusezone igrači Zmaja zaradili su 34 opomene, najviše Marin Božić koji je bio i jedini isključeni igrač.