Judo klub Biokovo krasi još 18 medalja

Na međunarodnom judo turniru u Solinu Makarani blistali

U subotu je u Solinu (u gradskoj dvorani) održan 11. međunarodni judo turnir Salona open 2012.- memorijal Damir Puškarić. Nastupilo je 356 judaša iz 26 klubova. Natjecali su se borci iz Hrvatske, BiH, Slovenije, Crne Gore i Austrije. Nastupila su i 23 judaša iz JK Biokovo, koji su osvojili ukupno 18 medalja (od toga 4 zlatne, 8 srebrnih i 6 brončanih). S tim rezultatima JK Biokovo je bio najuspješniji u konkurenciji djevojčica do 13 godina, a osvojio je i pehar za 3. mjesto u ukupnom poretku klubova. Od judaša najuspješniji su bili oni koji su imali duple nastupe, pa su tako Nina Katavić, Diana Rogga i Ana Hrkać osvojile po jednu zlatnu i srebrnu medalju, dok su Vanessa Rogga, Lucija Bilas i Matej Mijačika osvojili po jednu srebrnu i brončanu medalju. Prvo mjesto je još osvojila i Antonela Radić. Drugo mjesto su osvojili Kristian Marijančević i Ema Carević, dok su treći bili Magdalena Beroš, Paula Radić i Zina Kurdić. Još su nastupili: Luka Marinović, Dado Vranješ, Ratko Čović, Ante Staničić, Luka Radalj, Stipe Sokol, Maja Stojčevski, Mija Bajić, Leo Kurtović, Bobo Radić i Josip Stojčevski.