2. liga jug: Vranjic – Hoteli Makarska 22:21 (9:10)

Solin – Dvorana Bilankuša. Gledatelja 80. Sutkinje: Bekavac (Sinj) i Franić (Solin).

Vranjic: M. Andabak, Škomrlj 1, Boko 4, Marić-Banje, Radošević, Đuran 3, Muslim, Milovac 3, Čubelić, Krajina 2, Jerković, Buljan, Ljubičić 9 (4), Božić. Trener: Ante Božić.

Hoteli Makarska: Dodig, Delalić 1, Jeličić 3, Bakota 1, Anić 1, Šapit, Selak 4, Delić 3, Vujčić, Čolak 1, Divić 7(4), Vranješ.

Sedmerci: Vranjic 6(5), Hoteli Makarska 5(4). Isključenja: Vranjic 8, Hoteli Makarska 4 minuta.

Makarke mogu žaliti za jednim bodom, jer su u najvećem dijelu utakmice bile ravnopravne ili bolje, ali je desetak slabijih minuta odnijelo bodove. Vranjic je bazirao igru na udarcima Ljubičićeve što su gošće dobro neutralizirale, na drugoj strani je Milka Divić šutevima s 8-10 metara do 20. minute postigla 5 golova, kasnije je još 2 pridodala Matea Selak s desnog krila, Jeličić također. Odličnih 9:10 na poluvremenu, sve pretpostavke za identičnu igru u nastavku.

I išlo je još nekoliko minuta, hotelijerke i dalje igraju odlično obranu, i Ana Dodig je sigurna na vratima, ali onda kao da se napad umorio, a “flaster” na Divićevoj poremetio je koncepciju i domaće s nekoliko golova u nizu (Boko, Đuran, Ljubičić) stvaraju opipljivu prednost, od 13:14 idu na 16:14 i 17:15, malo kasnije i 19:16, pa 21:16 što je trebalo u 52. minuti osigurati pobjedu Vranjicu. Makarke se ne predaju, tada prelaze na obranu 4-2, kradu nekoliko lopti, uz pomoć Dodigove na golu i Delićeve smanjuju na 19:21, a ima se igrati još 3 minute. Domaće su 6 minuta bez gola, onda pogađa opet Delić za 20:21, pa u novom napadu Martina Bakota s crte zabija za 21:21. Može li se sačuvati bod? Vranjic ulazi u posljednji napad i Milovac je strijelac 20 sekundi prije kraja. Još je mogućnost za izjednačiti, Makarke imaju igrača više, ali dogovor kako napad završiti nije uspio.

2. kolo: Vranjic – Hoteli Makarska 22:21,  Sinj – Kaštela 21:15, Zadar – Orkan 25:20, Knin – Trogir 30:26, Split – Metković 22:16.

1. SINJ                                  2    2    0    0    28:26     4
2. SPLIT                               2    2    0    0    38:30     4
3. HOTELI MAKARSKA  2    1    0    1    31:22     2
4. KAŠTELA                      2    1    0    1    39:27     2
5. ORKAN                          2    1    0    1    57:55     2
6. VRANJIC                       2    1    0    1    48:49     2
7. ZADAR                          2    1    0    1    52:59     2
8. KNIN                             2    1    0    1    30:37     2