MNK Kijevo Bilić Erić – MNK Novo vrijeme Apfel 4:2 (1:1)

Športska dvorana u Kninu. Gledatelja 350. Suci: Saša Tomić i Adin Hasić (oba Zagreb). Delegat: Branko Kurtaj (Šibenik).

KIJEVO BILIĆ ERIĆ:  Mišković, Burilović, Babić, Bakula, Žumberac, dilber, Mijat, Šamija, Serajlić, jelovčić, Palavra, Knežević, lovrinović. Trener: Teo Strunje

NOVO VRIJEME APFEL: Bašković, Vuković, Vrcan, Antunović, Jelavić, Martinović, Jović, Stanković,Zor, Kazazić, Bitanga, Drndić, Tomaš, Perković.

STRIJELCI: 1:0 S.Babić (5), 1:1 Kazazić (14), 2:1 S.Babić (25), 2:2 Stanković (26), 3:2 S.Babić (32), 4:2 S.Babić (40)

Izuzetno fer i korektna utakmica u Kninu, pogotovo kako je to delegat istaknuo , s obzirom na važnost utakmice. Domaćinu su bodovi iznimno važni u borbi za prva dva mjesta na tablici, a nama je svaki bod bitan u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa.  U Kninu, kao i u cijeloj  Lijepoj našoj, petak-dan fešte za generale, ali u dvorani ipak lijep odaziv gledatelja, atmosfera više nego poticajna za sve aktere. Na terenu dominirale su dvojica mladića. Saša Babić, već  provjereno ime cro-futsala, reprezentativac, na strani domaćih i mladi, golobradi, 19-godišnji Fillip Bašković na vratima Makarana, dečko koji je debitirao na prvoligaškoj sceni prošlog kola u derbiju protiv Vrgorčana.

Domaćin je od početka pritisnuo, Jelovčić,Palavra i Babić nisu čekali već su nakon par propuštenih prigoda (čitaj obrana Fiće), poentirali iz polukontre, koju je vodio Jelovčić, a na drugoj stativi pratio i pogodio Saša Babić. Tada se gosti bude. Idu kontre, polukontre, ali bez golova. Loše su te kontre završavali Kazazić, Vuković, Jović, a i Zor, koji je pokušao igrati, ali nakon 3 minute povreda prsta bila je jača od želje za igranjem. Ipak, niski aut, novopečeni reprezentativac Toni Jelavić izvodi aut, pronalazi Kazazića na drugoj stativi, i to je 1:1. Uz Fićine čarolije na golu, imamo i podosta poluprigoda za vodstvo, ali Jović promašuje, a ni Kazazić ponovno nije priseban u realizaciji.

Domaćin u otvaranju drugog poluvremena ponovno pritišće. Fićo brani 4-5 teških lopti, a onda Saša Babić koristi uigranu akciju s Frankom Jelovčićem i rezantnim udarcem trese mrežu iza Fićinih leđa.  Odmah nakon vodstva domaćih uspijevamo složiti dobru akciju nakon kornera, Mišković odbija loptu, ali Stanković prati i spremno ju je zakucao u mrežu za ponovni egal. Sada smo čak mi u maloj prednosti, međutim nemamo večeras baš veliku širinu klupe, ulazi veteran Jović I u novom naletu Saše Babića, nemoćan je na poziciji beka na desetak metara od gola, što Babić nepogrešivo koristi za svoj treći gol i novo vodstvo domaćih. Treba reći da je minutu prije trećeg gola domaćih, Kazazić bio u velikoj prigodi, kontra 3:1, ali pogađa desnu vratnicu Miškovićevog gola. Eh, da je ta ušla! Ovako od 36. minute makarski “bijeli apfelovci”, igraju s letećim vratarem. Velika šansa Jelavića, ali Mišković reagira čudesno. Još kada Vrcan pogađa spojnicu 55 sekundi do kraja, bio je to znak da u petak navečer bodovi ostaju u Kninu.  Slijedeći napad, Babić presijeca jednu loptu upućenu od strane Vrcana i to je kraj. Saša kao Ibra, četiri od četiri. Gol preko cijelog terena u prazan gol Makarana. Zaslužena pobjeda domaćina, a nama ostaje čekanje i nadanje u bolje sutra. Novi Marof u subotu gostuje u Makarskoj.