Vi ste ovdje:Početna » Sport » Nogomet: Solin ovjerio titulu, dramatična borba za opstanak

Nogomet: Solin ovjerio titulu, dramatična borba za opstanak

Treća HNL – Jug, 31. kolo

Ivan Grubišić donio je Solinu naslov prvaka 3.HNL-Jug i osigurao mu povratak u drugu ligu. Momčad s Jadra pobjedom od 2:1 u gostima kod Croatie iz Zmijavaca pobjegla je drugoplasiranom Neretvancu na nedostižnih 10 bodova, tri kola prije kraja prvenstva. Na igralištu SRC Marijan Šuto-Mrma u Zmijavcima je 19-godišnji Grubišić postigao oba pogotka za Solin u 72. i 86. minuti , a u igru je ušao u 66. minuti. Poraz je za Zmijavčane ublažio Gudelj u trećoj minuti sudačke nadoknade. Croatia je porazom na domaćem terenu skliznula na 12. mjesto i do kraja će prvenstva strahovati za svoj status.

Na Korčuli je udario Zmaj na Zmaja, pobjedu su slavili Blaćani s 3:2. Domaći je Zmaj poveo preko kapetana Jerka Šeparovića koji je bio siguran izvođač kaznenog udarca, do odlaska na odmor na 2:0 povisio je Marko Vrkić. Nakon samo tri minute nastavka Makarani su smanjili rezultat, strijelac je bio Josip Gojak. Dva pogotka prednosti domaćem Zmaju vratio je njihov najbolji strijelac Antonio Pavlinović u 67. minuti. Konačni rezultat na Zlinju zaključen je autogolom domaćeg igrača Domagoja Perice koji je zatresao vlastitu mrežu u 72. minuti. Do kraja voda u ušima domaćih, ali do kraja su sačuvali mrežu Vugdelije i tako su ipak osvojena tri velika boda za BŠK Zmaj.

Druga momčad Hajduka pobijedila je Jadrana u Pločama. Domaćinu je prijeko bila potrebna pobjeda, no i bod kojeg su imali u džepu izgubili su u 90. minuti kada je Jović zabio za slavlje bijelih. Val je u Kaštel Starom pobijedio plave iz Opuzena te im ugasio nadu o osvajanju titule. Sada Neretvancu nije sigurno ni drugo mjesto, prije dva kola na istom mjestu Kaštelani su srušili vodeću momčad lige, a ovoga puta pali su i drugoplasirani. Mrežu momčadi sa Podvornice načeo je najbolji strijelac lige Pedišić, a konačnih 2:0 uradak je kapetana Čulića. U stobrečkom Blatu domaći Primorac je sa 1:0 slavio protiv Hrvaca, pogodak vrijedan tri boda zabio je Ivan Mamut s bijele točke u 83. minuti. Nogometaši Zagore izborili su vrlo vrijedne bodove protiv izravnog konkurenta u borbi za opstanak, najzaslužniji za nadu momčadi sa Borovišta bio je kapetan i dvostruki strijelac Ante Barač. S razlogom su se veselili igrači OSK-a nakon pobjede nad fenjerašem Mosorom, prva sezona među trećeligašima i osiguran opstanak tri kola prije kraja prvenstva. Rezultatski omjer susreta Junaka i Omiša od početka do kraja ostao je isti – dvije nule i između dvije točke. Podjela bodova na kraju dvoboja Kamena i Neretve sasvim je realan ishod. Remijem je momčad iz Ivanbegovine gotovo osigurala opstanak, Neretva drži mjesto koje joj može donijeti spas.

Rezultati: Croatia – Solin 1 :2, Zmaj B.   – Zmaj M. 3:2. Jadran LP   -   Hajduk II   1 :2, Val   -   Neretvanac   2 : 0, Primorac S. – Hrvace   1 : 0, Zagora   -   Primorac B   3 : 2, OSK   -   Mosor   2 : 1, Junak   -   Omiš   0 : 0, Kamen – Neretva   0 : 0

Poredak: Solin 64, Neretvanac 54, Val 51, Hrvace 46, Hajduk II 44, Zmaj B. 44, Junak 44, Primorac S. 43, OSK 43, Kamen 42, Omiš 41, Croatia 39, Zmaj M. 39, Primorac B. 38, Neretva 38, Zagora 36, Jadran LP 35, Mosor (-1) 30.