Održan tradicionalni makarski sportsko-zabavni spektakl: Mršavi nakon penala slavili kontra Debelih

debeli_mrsavi110816_031Tradicionalni makarski nogometno- humanitarni spektakl, utakmica Debelih i Mršavih, odigran je sinoć na igralištu sa umjetnom travom na Gradskom sportskom centru. Nakon što je u regularnom dijelu utakmice rezultat iznosio neriješenih 6 : 6, pitanje pobjednika odlučeno je izvođenjem sedmeraca, pri čemu su igrači Mršavih bili koncentriraniji i na kraju slavili ukupnim rezultatom 10:9. Kao i svaki put, događanje je započelo povorkom na rivi – uz taktove Gradske glazbe Makarska igrači su prolazili od Arbuna prema Gradskom sportskom centru praćeni aplauzom gledatelja, a po dolasku na teren obavljeno je i tradicionalno vaganje, i to na drvenoj vagi – kako inače tradicionalni najteži Okmažić i Benković ovaj put nisu nastupili, najtežim igračem pokazao se Berton Pecolaj sa 135 kg dok je Josko Vuzio (83), fantazist Mršavih, težio 38 kg, debeli_mrsavi110816_017odnosno gotovo ravno 100 kg manje. Program je provjereno dobro vodio Joško Marče, a prije početka utakmice minutom tišine odana je počast bivšim igračima Nediljki Gliboti, Draženu Puhariću-Duminu, Buci Paunoviću-Pagru, ribaru Fisti, Pajdi Bebiću te sucu Antiši Berošu-Bumbalu. Inače, utakmica je ove godine uvrštena u program Makarskog kulturnog ljeta, Grad Makarska i Turistička zajednica  grada Makarske bili su glavni pokrovitelji, uz njih treba spomenuti i Apfel, MB Voga, Ožujsko pivo te Jamnicu, dok je sav prihod bio namijenjen za humanitarne svrhe, odnosno za Udrugu Sunce. Nakon sportskih uzbuđenja uslijedilo je podjednako zanimljivo ‘treće poluvrijeme’, a prigodni domjenak za sudionike ovog makarskog sportsko-zabavnog spektakla organiziran je u Velikom Brdu.