Mejaši klesarstvo Dicmo – Novo vrijeme Apfel 1:7 (0:2)

Dvorana osnovne škole na Mejašima.  Gledatelja 300. Suci:Vedran Babić, Rino Pavlov i Antonio Pejić.

MEJAŠI KD: Strikić, Delić, Šarić, Musinov, Gabrilo, Bajrić, Duvnjak, Peša, Tokić, Čubelić, Veličković, Mizdrak, Jakić.

NOVO VRIJEME APFEL:  Perković, Džeko, Jelavić, Fetić, Osibov, Stanković, Zor, Kazazić, Agić, Tomaš i Vranješ.

STRIJELCI: 0:1 Jelavić (11.), 0:2 Kazazić (12.), 0:3 Osibov (26.), 1:3 Jakić (27.), 1:4 Fetić (33.), 1:5 Fetić (33.), 1:6 Jelavić (34.), 1:7 Fetić (34.)

Žuti kartoni: Gabrilo, Duvnjak kod domaćih, a Osibov, Kazazić i Vranješ kod gostiju.

Iznenađujuće dobar posjet gledatelja na Mejašima. Uz pedesetak Makarana na tribinama se skupilo i mnogo zanimljivih splitskih futsal lica. Od izbornika Mate Stankovića i Mladena Perice Štrle, pa Renata Čupića, Tihe Brale,  Hrvoja Kekeza, a posebno je intrigantan dolazak na utakmicu donedavnog sponzora Brodosplita, g. Vlade Sanadera.  Derbi začelja privukao je mnoge i zbog mladog Slovenca u redovima Makarana  Alena Fetića. Kod domaćina propust administracije. Dean Banić, veliko pojačanje Mejaša, nije još registriran, pa nije ni mogao konkurirati za mjesto u momčadi, a kod gostiju nedostatak kapetana Tome Vrcana (u 8 godina igranja Vrcanu je ovo treća utakmica koju izostaje!!?) i vrijednog Vukovića.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, vidi se da su dobro radili za vrijeme zimske pauze, no, međutim ni domaći ne posustaju. Poneki šut izvana, ali obje momčadi dobro zatvaraju u obrani. Ipak, u 11. minuti slobodan udarac s nekih 13-14 metara, Jelavić preciznim udarcem u donji desni kut vara Strikića koji snosi dobar dio krivice za ovaj pogodak. Odmah u idućoj minuti dobra akcija makarske mladosti, Jelavić, Fetić, pas na drugu stativu, a Kazazić zatvara za sigurnih 0:2. Mejaši polako gube dah, Fetić krade loptu domaćinu, ide sam na vratara, ali promašuje okvir gola. Još kada je sličnu situaciju Strikić obranio Jelaviću, očekivala se kazna na suprotnoj strani. No, rutiner na golu gostiju, Elvis Perković, sigurnim obranama otklanja svaku pomisao domaćina da može smanjiti rezultat.

Drugo poluvrijeme  je otvoreno presingom i s dvije šanse Fetića, ali sada i Strikić ne dopušta veselje gostima. No, ipak mladost je mladost, a iskustvo… Elvis je dalekometno rukom pogodio Osibova u kaznenom prostoru domaćih, koji udarcem glavom prebacuje golmana domaćih i to je već velikih 0:3 u 26. minuti.  Domaćin pokušava s golmanom-igračem, te ubrzo Branko Jakić pogađa  mrežu Perkovića za 1:3. Domaćin je u idućih pet minuta prijetio, sijevalo je uglavnom s lijeve strane napada, ali je Perković u tim trenucima nesavladiv.  Još kada je Fetić dočekao svojih 100 sekundi, te uz Jelavića pogađao dalekometno preko cijelog igrališta te tako kaznio riskantnu igru domaćih, bilo je samo pitanje na koliko golova će gosti zaustaviti semafor. Velika pobjeda gostiju koji prije pauze predvode donji dio tablice sa 17 bodova na 7.mjestu, a još veći poraz domaćina, koji u dvije uzastopne domaće utakmice gubi svih 6 bodova uz gol-razliku 3:15. Ni div iz predgrađa više nije…

Posebno za istaknuti: Makarani su u četiri utakmice protiv dva splitska kluba osvojili svih 12 mogućih bodova. Split Tommy je pao sa 6:1 i 4:1, a Mejaši s 5:3 i 7:1.

Da se u Makarskoj dobro radi, treba istaknuti i kadetsku utakmicu. Naime, u predigri seniorske utakmice odigran je susret 9.kola kadetske lige u kojoj su mladi Makarani, predvođeni prvim strijelcem lige Vladom  Andrijaševićem i odličnim Nikolom Rašićem, naprosto razmontirali domaćine s visokih 7:0. Bravo, momci!