Vi ste ovdje:Početna » Sport » 3. HNL-Jug,18. kolo: Zmaju samo bod u derbiju začelja

3. HNL-Jug,18. kolo: Zmaju samo bod u derbiju začelja

Nastavak prvenstva nije započeo prema očekivanjima igrača i navijača Zmaja, u derbiju začelja osvojili su samo bod koji im nije im nije donio priključak s ostalim klubovima na začelju tablice. Domaći su poveli u 8. minuti kada je Fuštin iz slobodnog udarca sa skoro trideset metara zakucao loptu u mrežu Škorića. Početkom nastavka sudac Pavić dosudio je kazneni udarac za Omiš jer je obrana Zmaja igrala rukom u svom kaznenom prostoru. Precizan s 11 metara bio je Bilić i u 49. minuti i poravnao na 1:1. Nakon još jedne pogreške obrane domaćih Vučemil je izbio sam ispred vratara Hodžića i preciznim udarcem pospremio loptu u njegovu mrežu. Gafurović je u 82. izjednačio na 2:2, odbijenu loptu primio je na prsa i onda volej udarcem s 20 metara postigao rijetko viđen pogodak. Dvije minute iza toga crveni su mogli do tri boda, Antunović je iz stopostotne prigode promašio vrata gostiju. U sudačkoj nadoknadi domaći su burno reagirali , nakon udarca iz kuta tražili su kazneni udarac, sudac Pavić nije djelio njihovo mišljenje pa neriješenim rezultatom zadovoljniji mogu biti gosti.

Jakov Kovačević / IvoR

3. HNL-Jug, 18. kolo

Zmaj M. – Omiš 2 : 2 (1:0)

Makarska-igralište na GSC-u. Gledatelja: 300

Sudac: Teo Pavić (Split) 7

Strijelci: 1:0 Fuštin (8), 1:1 Bilić (49./11 m), 1:2 Vučemil (67.), 2:2 Gafurović (82.)

Zmaj: Hodžić (6), Jurčević (5,5), Lozina (5,5) (od 77. Herceg -), Mić (6), Gafurović (7), Rašić (6,5), Antunović (6), Gojak (6) (od 63. Selak 6), Fuštin (7), Petković (6), Jaganjac (6)

Omiš: Škorić (6), Sedlar (6), Popović (6), Pivčević (6), Bandov (6) (od 61. Koštić 6), Čobanov (6) (od 46. Rako 6), Vučemil (7,5), Puljić (6), Bilić (7), Hajder (6,5) (od 90. Kedžo -)

Najbolji igrač: Mateo Vučemil

Rezultati 18. kola Treće HNL-Jug:

Primorac B  -  Primorac S   1 : 1, Val  -  Zadar  2 : 0,  Orkan  -  Croatia  1 : 0,  Neretva  -  Neretvanac  1 : 2, Kamen  -  Hrvace  1 : 0, Zmaj M  -  Omiš  2 : 2, Hajduk II  -  Junak  1 : 0, Zmaj B  -  Jafran LP  1 : 1,  OSK  -  GOŠK D  1 : 0

Poredak:  Hajduk  II  38,  Neretvanac  33,  Hrvace  31,  OSK  29,  Kamen  29, Croatia  27,  Zadar  27,  Primorac B  27,  GOŠK D  27,  Neretva  25,  Val  25,  Primorac S  23,  Junak  20,  Orkan  20,  Omiš  19,  Zmaj B  18,  Jadran LP  18,  Zmaj M  13

U idućem kolu Zmaj gostuje u Dubrovniku, domaćin mu je GOŠK.