Vi ste ovdje:Početna » Makarska » Nogomet: Hajduk II poražen na Korčuli, Zmaj u Dubrovniku

Nogomet: Hajduk II poražen na Korčuli, Zmaj u Dubrovniku

3. HNL-  Jug, 19. kolo

Više od 700 gledatelja na Blatu svjedočilo je važnoj pobjedi domaćeg Zmaja nad Hajdukom II. Lider je pao na Zlinjama, a domaći su zasluženo došli do zlata vrijednih bodova u borbi za opstanak u lizi. Makarski je Zmaj visoko poražen u Dubrovniku, prvo poluvrijeme završilo je bez pobjednika (1:1). Lipotić je po drugi put domaće doveo u vodstvo iz kaznenog udarca u 58. minuti, a od 63 . Zmaj je imao igrača više jer je Dubrovčanima isključen Jurić. Bod je tada domaćima bio kao kuća, crveni tu prednost nisu iskoristili iako su 22. minute imali igrača više. Nakon što je isključen Lozina, Lipotić je po drugi put savladao Hodžića i tu je bio kraj nadanja u osvajanje barem jednog boda. Zmaj je loše krenuo u nastavak prvenstva, konkurenti u borbi za opstanak osvajaju bodove, tako je razlika od najbližeg na tablici nakon jesenske polusezone bila pet bodova, a nakon dva proljetna kola narasla je na sedam. Ovo kolo proteklo je u znaku domaćih klubova, tek je u Omišu Neretva uspjela osvojiti bod. Zadar je pobjedom nad OSK-om i dalje ostao u borbi za vrh, Neretvanac je na svojoj Podvornici savladao Orkan. Tako je zadržao drugo mjesto i smanjio zaostatak za vodećim Hajdukom na dva boda. U susjedskom derbiju u Zmijavcima su se sastali domaća Croatia i Kamen iz Ivanbegovine, pred dobro popunjenim tribinama pogotkom Todorića tri boda pripala su Croatiji. Jadran LP je došao do vrijedne pobjede, stari lisac Alen Družijanić zatresao je u 80. minuti mrežu Baučića. Stobrečki Primorac ide prema luci spasa, Junak je od 53 imao igrača manje pa sa takvim hendikepom su morali potpisati poraz. Hrvace su bile uvjerljive na domaćem terenu. Primorac iz Biograda morao je priznati domaćima da su bili bolji.

Rezultati: Zmaj B – Hajduk II 2 : 0, GOŠK Dubrovnik 1919 : Zmaj M 5 : 1, Omiš – Neretva 0 : 0, Zadar – OSK 2 : 0, Neretvanac – Orkan 2 : 1, Jadran LP – Val 1 : 0, Croatia – Kamen 1 : 0, Primorac S – Junak 2 : 1, Hrvace – Primorac B 2 : 0

Poredak: Hajduk II 38, Neretvanac 36, Hrvace 34, Croatia 30, Zadar 30, GOŠK D 30, OSK 29, Kamen 29, Primorac B 27, Neretva 26, Primorac S 26, Val 25, Zmaj B 21, Jadran LP 21, Omiš 20, Junak 20, Orkan 20, Zmaj M 13

Iduće kolo: Zmaj – Zadar