Vi ste ovdje:Početna » Sport » 3. HNL Jug, 20. kolo: Zmaj pobijedio Zadrane, napokon radost za domaće navijače

3. HNL Jug, 20. kolo: Zmaj pobijedio Zadrane, napokon radost za domaće navijače

zmaj_zadar180317_007U iznimno važnoj utakmici igrači Zmaja osvojili su tri zlata vrijedna boda porazivši na domaćem terenu bivšeg prvoligaša Zadra. Zmaj je dočekao goste olovnim imperativom, ali istovremeno i ohrabren spoznanjem da će se u slučaju pobjede približiti ostalim klubovima koji su u borbi za opstanak u ligi. Krenuli su crveni angažirano i borbeno, od samog početka zagospodarili su terenom i tražili pogodak. Gosti su se predstavili u prilično rezerviranom izdanju, orijentirajući se na obranu vlastitih vrata i tek povremenim izletima na suparničku polovicu terena. Prva zanimljiva situacija dogodila se u 20. minuti, Fuštin je pucao iznas same grede vratara Gulića. Tri minute iza toga Fuštin se ponovo našao u izglednoj prigodi, ali je i ovog puta bio neprecizan. Bolje sreće Zmaj je bio u 26. minuti, nakon ubačaja Mića Antunović je glavom pospremio loptu u mrežu Gulića za veliko slavlje igrača i navijača Zmaja. Nakon pola sata igre iz slobodnog udarca s 18 metara tukao je Terkeš, a Hodžić izbacio loptu u korner. U 40. minuti nakon udarca iz kuta igrači Zmaja tražili su kazneni udarac, jednog od igrača Zadra lopta je pogodila u ruku, a sudac Zec se nije oglasio. I u nastavku su domaći imali nadmoć na terenu, udarac Radalja u 48. sjajno je obranio Gulić. Zmaj je povećao vodstvo u 57. minuti, Gojak se probio po desnom boku i dodao za Radalja koji je loptu produžio za Antunovića koji se sjurio u kazneni prostor i s desetak metara preciznim udarcem po drugi put savladao Gulića. Zadrani su blizu pogotku bili u 70. minuti, Terkeš je snažnim udarcem pogodio gredu Hodžića. Gosti su smanjili na 2:1 u 77. minuti, Butićev đoker sa klupe Bubnjar najbolje se snašao u kaznenom prostoru Zmaja i iz blizine pogodio mrežu Hodžića. Do kraja utakmice Zmaj je najboljom ovosezonskom igrom sačuvao vodstvo i nagovijestio da ne odustaje od borbe za opstanak, a nakon što je Josip Zec odsvirao kraj utakmice nakon dugo vremena igrače i stručni stožer Zmaja gledatelji su za dobru i borbenu igru nagradili burnim pljeskom.