Vi ste ovdje:Početna » Sport » Nogomet: Batinović i Jerković potopili Zmaja

Nogomet: Batinović i Jerković potopili Zmaja

Neretva   -   Zmaj     4 : 2   (3:0)

Metković, igralište Neretve.

Gledatelja: 200

Sudac: Luka Grabovac (Proložac Donji)

Strijelci: 1:0 Batinović (8.), Jerković (28.), 3:0 Batinović (40.), 3:1 Petković (54.), 3:2 Petković (58.), 4:2 Jerković (72.)

Neretva: Pavlović, Marić (od 55 Vranjić), Kuran, Glavan, Bubalo, Batinović, Tipurić, Jerković (od 86 Malenica), Brečić, Jurčević (od 69. Čorić), Krstičević

Zmaj: Hodžić, Jurčević, Lozina, Gafurović, Rašić, Antunović (od 85 Brnić), Gojak, Grbeša (od 55. Radalj), Fuštin, Petković, Jaganjac

Igrač utakmice: Frane Jerković (Neretva)

Važna i zaslužena pobjeda nogometaša Neretve sa kojom su gotovo osigurali opstanak u trećeligaškom društvu. Pitanje pobjednika ovog dvoboja riješeno je u prvom poluvremenu, a seriju je otvorio Batinović pogotkom u 8. minuti. Drugi je pogodak autorsko djelo Jerkovića koji je loptu pospremio u mrežu Hodžića u 28. minuti. Zatim se Batinović pred odlazak na odmor po drugi put upisao u strijelce i postavio nedostižnih 3:0. U nastavku su Makarani imali dominaciju i ozbiljno zaprijetili, Petković je s dva gola utakmicu učinio neizvjesnom. Na dodavanje Čorića najbolji igrač utakmice Frane Jerković u 72. minuti postavio je konačnih 4:2. Iako su bodovi u ovoj utakmici bili potrebniji Zmaju s kojima bi fenjer predao Omišu lošom igrom u fazi obrane do njih nisu došli. Obrana Zmaja u dosadašnjem dijelu prvenstva pokazala se najlošijom, s 52 primljena gola uvjerljivo su zadnji. Napadači su u gornjem dijelu po postignutim golovima (35), ali ih ne mogu dati koliko obrana primiti. Ipak se treba nadati da će u nastavku prvenstva crveni zaigrati znatno bolje, iako je vremena sve manje nada još nije nestala.