Vi ste ovdje:Početna » Sport » Nogomet: Naslov Hajduku, začelje Zmaju, Omišu i Orkanu

Nogomet: Naslov Hajduku, začelje Zmaju, Omišu i Orkanu

3. HNL – Jug, 26. kolo

Vodeći Hajduk II. je na Poljudu deklasirao do ovog kola drugoplasiranog Neretvanca. Šuto, Jurić i Jandrek bili su strijelci za bijele u prvom poluvremenu. U nastavku su još u dva navrata tresli mrežu Tuta za konačnih 5:0. Tako su bijeli pobjegli Croatiji i Hrvacama na nedostižnih 12 bodova i već se mogu pripremati za proslavu titule i plasmana u Drugu ligu. Momčad Zmaja upisala je novi poraz na gostovanju u Metkoviću, a prvo poluvrijeme na svom igralištu Neretva je dobila s 3:0. Malo nade početkom nastavka gostima je donio Petković kada je s dva pogotka smanjio na 3:2. Kada je Jerković povećao na 4:2, bilo je riješeno pitanje pobjednika. Zmaj u idućem kolu dočekuje Orkan iz Dugog Rata i crveni samo pobjedom ostaju u igri za opstanak u ligi.

Orkan je na domaćem travnjaku došao do važnih bodova. U vodstvo su došli u 12. minuti iz kaznenog udarca. Tri minute iza toga poravnao je Banić-Škojo, strijelac pogotka vrijednog tri boda zabio je Klarić u 77. minuti. Croatia i Omiš igrali su u Zmijavcima, a prvo poluvrijeme završilo je bez pobjednika. Sve do 88. minute izgledalo je da će rezultat biti 1:1, a onda je Ćapin donio Croatiji tri boda i drugo mjesto na ljestvici. Kamen je umirio Val i donekle se iskupio za težak poraz u prošlom kolu. Primorac je u Biogradu visoko porazio Zmaj iz Blata i pobjegao iz zone ispadanja. Primorac je u Stobreču osvojio tek bod u dvoboju protiv Zadra, a možda će im dva izgubljena na kraju sezone itekako nedostajati. Junak je golovima Gabrića i Poljaka nanio prvi poraz Jadran LP nakon 11 kola. S nova tri boda Sinjani su trenutno iznad crte koja donosi spas.

Rezultati: Hajduk II. – Neretvanac  5:0, Neretva – Zmaj M  4:2, Orkan – OSK 2 : 1, Croatia – Omiš 2 : 1, Kamen – Val  4 : 2, Primorac B  -  Zmaj B 4 : 0, Primorac S  -  Zadar  1 : 1, Hrvace – GOŠK D  2 : 0, Junak – Jadran LP  2 : 0

Poredak: Hajduk II.  57, Croatia  45, Hrvace  45, Neretvanac  44, Zadar  41, GOŠK D  40, Kamen  39, Neretva  38, Jadran LP  37, Primorac B  36, Junak  33, Val  33, Zmaj B  31, OSK  31, Primorac S  30, Orkan  27, Omiš  23,  Zmaj M  22

Iduće kolo: Zmaj  -  Orkan  (subota, 22. travnja) 14.30.