Zmaj zasluženo pobijedio Postiru

NOGOMET KUP NSŽSD ZMAJ – POSTIRA     1:0(0:0)

Makarska, igralište na GSC-u. Gledatelja:100. Sudac: Budimir (Split). Strijelac: 1:0 Veraja (53.). Igrač utakmice: Stipe Matešan (Zmaj). Isključenje: Petar Bakavić (Postira).

ZMAJ: Franić, Milentijević (od 58. Kožul), Zelić, Gojak, I. Rašić, Matešan, D. Rašić, Vekić, Veraja (od 74. Jakir), Lozina(od 69. Lendić), Smilović. Trener: Carević.

Na otvaranju službene nogometne sezone u gradu podno Biokova domaći trećeligaš imao je težak posao doći do pobjede protiv županijskog prvoligaša s otoka Brača. Makarani su bolje otvorili utakmicu, a prigode Veraje u 5. Minuti te Gojaka u 7. minuti završile su pored vrata Postirana. Gosti su prvi put ugrozili vrata Franića u 25. minuti. Prugo je uputio udarac prema nezaštićenom dijelu mreže i kada se očekivalo vodstvo otočana Lozina je s gol-crte sklonio opasnost. Do odlaska na odmor s obje strane nije bilo više prilika.

Početkom nastavka u 53. minuti Matešan je s 15 metara uputio snažnu poluvisoku loptu prema vratima Martinića koji ju je kratko odbio, a novak u redovima Zmaja Veraja posprema je u mrežu Postirana. Gosti su u nekoliko protunapada pokušali poravnati omjer, međutim završavalo je bezuspješno. U 70. minuti nakon ubačaja Danijela Rašića s 8 metara Veraja je naciljao gredu. Na kraju Makarani su jedinim pogotkom na utakmici zasluženo prošli u iduće kolo.